Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 09:23

autor: Adrian Werner

Dark Souls II: Scholar of the First Sin - obejrzyj filmik pokazujący ulepszenia graficzne

W sieci pojawił się filmik pokazujący w akcji ulepszenia graficzne, jakie zaoferuje Dark Souls II: Scholar of the First Sin w porównaniu z podstawową wersją gry.

W listopadzie zeszłego roku studio From Software zapowiedziało projekt Dark Souls II: Scholar of the First Sin, czyli poprawioną i rozszerzoną wersję popularnego RPG-a. Poinformowano wtedy także, że wydanie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 zaoferuje liczne ulepszenia graficzne. Teraz do sieci trafił filmik, który pokazuje jak te wszystkie wizualne dodatki będą się prezentowały w akcji poprzez porównanie z wcześniejszą wersją. Oglądając materiał, miejcie ma uwadze, że pokazywana w nim edycja pecetowa nie posiada aktualizacji, która wprowadzi wszystkie graficzne ulepszenia ze Scholar of the First Sin.

Gra ma działać w płynnych 60 klatkach na sekundę na Xboksie One i PlayStation 4. W przypadku wersji pecetowej limit również zostanie ustawiony na tej wartości, ale oczywiście to czy zostanie osiągnięty zależeć będzie od konfiguracji użytkownika. Ta zmiana zwiększy płynność rozgrywki i uczyni walkę bardziej satysfakcjonująca. Co więcej, na obu konsolach nowej generacji produkcja wyświetlana będzie w rozdzielczości 1080p. Powinno to ucieszyć zwłaszcza posiadaczy sprzętu firmy Microsoft, którzy ostatnio rzadko mają okazję usłyszeć obietnicę takiej rozdzielczości.

W Dark Souls II: Scholar of the First Sin zagramy w kwietniu. - Dark Souls II: Scholar of the First Sin - obejrzyj filmik pokazujący ulepszenia graficzne - wiadomość - 2015-02-06
W Dark Souls II: Scholar of the First Sin zagramy w kwietniu.

Większa moc sprzętowa pecetów, Xboksa One i PlayStation 4 zostanie także wykorzystana do zmiany niektórych mechanizmów zabawy. Przede wszystkim dzięki dużej puli dostępnej pamięci potwory będą w stanie podążać tropem gracza bez końca, nawet przez mgliste bramy, co dodatkowo podbije i tak już wysoki poziom trudności. Ponadto autorzy obiecują zmianę lokalizacji przeciwników, co zwiększy przyjemność z rozgrywki osobom, które ukończyły wcześniej Dark Souls II. Planowane są także lekkie poprawki zbalansowania uzbrojenia.

Dark Souls II: Scholar of the First Sin zwiększy także do sześciu maksymalną liczbę osób mogących się wspólnie bawić w trybie multiplayer. W zestawie poza podstawową wersją gry znajdą się również wszystkie dodatki DLC, czyli Crown of the Sunken KingCrown of the Old Iron King oraz Crown of the Ivory King.

Przypomnijmy na koniec, że poza pecetami oraz konsolami Xbox One i PlayStation 4 Dark Souls II: Scholar of the First Sin zmierza także na Xboksa 360 oraz PlayStation 3, choć wersje na sprzęty poprzedniej generacji nie zaoferują większości wymienionych wcześniej ulepszeń graficznych. Premiera gry zaplanowana została na kwiecień tego roku.

  1. Recenzja gry Dark Souls II
  2. Oficjalna strona gry Dark Souls II