Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Dark Souls II: Crown of the Old Iron King (PC)
OkładkaDark Souls II: Crown of the Old Iron King (PC)

Dark Souls II: Crown of the Old Iron King

Drugi z dodatków DLC do drugiej odsłony bestsellerowej gry RPG akcji, stworzonej przez japońskie studio From Software. Wraz z dwoma pozostałymi łączy się on w zupełnie nową historię fabularną, której osią jest poszukiwanie trzech legendarnych koron.

To jest dodatek do gry Dark Souls II.

RPG | TPP | fantasy | kooperacja | RPG akcji | soulslike

Dark Souls II: Crown of the Old Iron King Premiera

26sie2014

PC X360 PS3

Gry podobne do Dark Souls II: Crown of the Old Iron King

Dark Souls: Prepare to Die Edition

Lords of the Fallen

Bound by Flame

Dark Souls II – Crown of the Old Iron King to drugi dodatek dla Dark Souls II, a więc popularnego RPG akcji, które zostało stworzone przez japońskie studio From Software. Deweloper miał do tej pory niewielkie doświadczenie w produkcji DLC. Jedyne wcześniej stworzone przez niego rozszerzenie – Artorias of the Abbys, przygotowane zostało z myślą o pierwszej odsłonie Dark Souls, która zadebiutowała w 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a w rok później na komputerach PC. Warto jednak nadmienić, że dodatek był chwalony przez graczy i oferował wiele godzin satysfakcjonującej rozgrywki. Crown of the Old Iron King jest częścią serii trzech DLC, które zbudowano tak, by wykorzystać w pełni konkretne pomysły i idee, będące cechami charakterystycznymi serii Souls. Przygody są powiązane fabularnie z podstawową wersją gry, a także ze sobą nawzajem. W trakcie rozgrywki gracze będą musieli odnaleźć trzy legendarne korony.

Akcja Crown of the Old Iron King rozgrywa się w ogromnej wieży otoczonej czarną mgłą. Na graczy czekać będą nowi przeciwnicy korzystający z ognia oraz magii. Projekty poszczególnych poziomów budowli wystawią na próbę naszą spostrzegawczość oraz zdolność orientacji w terenie. Nie wszystkie ścieżki prowadzące do celu okażą się tym, czym się z pozoru wydają.

Twórcy zdecydowali się na wprowadzenie specjalnej opcji dla graczy lubiących kooperacyjną zabawę. Dodatek zwierać będzie specjalną trudniejszą ścieżkę, w której zmierzymy się w wymagającymi bossami, zaprojektowanymi z myślą o trybie co-op. Co ciekawe, dostęp do tego wycinka DLC mają również osoby, które go nie zakupią, a ściągną jedynie odpowiedni patch. Oczywiście jeżeli czujemy się na siłach, a nasza postać ma wystarczająco wysoki poziom, z wyzwaniem poradzić możemy sobie w pojedynkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dark Souls II: Crown of the Old Iron King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Dark Souls II: Crown of the Old Iron King Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.10 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 750 lub lepsza)
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8
PC
X360
PS3