Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Dark Souls II: Crown of the Sunken King (PC)

Dark Souls II: Crown of the Sunken King

Pierwszy z planowanych dodatków DLC do drugiej odsłony bestsellerowej gry RPG akcji, stworzonej przez japońskie studio From Software. Wraz z dwoma kolejnymi łączy się on w zupełnie nową historię fabularną, której osią jest poszukiwanie trzech legendarnych koron.

To jest dodatek do gry Dark Souls II.

RPG | TPP | fantasy | multiplayer | kooperacja | RPG akcji | soulslike

Okładka Dark Souls II: Crown of the Sunken King (PC)

data premiery gry:

22lip2014

PC PS3 X360

Dark Souls II – Crown of the Sunken King to pierwszy dodatek dla Dark Souls II, a więc popularnego RPG akcji, które zostało stworzone przez japońskie studio From Software. Deweloper miał do tej pory niewielkie doświadczenie w produkcji DLC. Jedyne wcześniej stworzone przez niego rozszerzenie – Artorias of the Abbys, przygotowane zostało z myślą o pierwszej odsłonie Dark Souls, która zadebiutowała w 2011 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3, a w rok później na komputerach PC. Warto jednak nadmienić, że dodatek był chwalony przez graczy i oferował wiele godzin satysfakcjonującej rozgrywki. Crown of the Sunken King jest częścią serii trzech DLC, które zbudowano tak, by wykorzystać w pełni konkretne pomysły i idee, będące cechami charakterystycznymi serii Souls. Przygody są powiązane fabularnie z podstawową wersją gry, a także ze sobą nawzajem. W trakcie rozgrywki gracze będą musieli odnaleźć trzy legendarne korony.

Crown of the Sunken King przenosi nas do zupełnie nowej lokacji, która nie pojawiła się w głównej kampanii Dark Souls II. Gracze trafiają do ukrytych pod ziemią starożytnych ruin, w których kryje się tytułowa korona. W trakcie eksploracji zwiedzać będziemy rozległe komnaty wypełnione nowymi przeciwnikami oraz pułapkami. Chociaż rozkład zwiedzanych poziomów jest dość liniowy, gracze mogą wybierać różne ścieki i skróty, z których niektóre będą sprytnie ukryte.

Twórcy zdecydowali się na wprowadzenie specjalnej opcji dla graczy lubiących kooperacyjną zabawę. Dodatek zwierać będzie specjalną trudniejszą ścieżkę, w której zmierzymy się w wymagającymi bossami, zaprojektowanymi z myślą o trybie co-op. Co ciekawe, dostęp do tego wycinka DLC mają również osoby, które go nie zakupią, a ściągną jedynie odpowiedni patch. Oczywiście jeżeli czujemy się na siłach, a nasza postać ma wystarczająco wysoki poziom, z wyzwaniem poradzić możemy sobie w pojedynkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8,6 / 10 na podstawie 84 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,1 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Gry podobne do Dark Souls II: Crown of the Sunken King

Klasyfikacja PEGI Dark Souls II: Crown of the Sunken King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Dark Souls II: Crown of the Sunken King

PC Windows

Rekomendowane: Core i3 3.10 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 750 lub lepsza), 15 GB HDD, Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP/Vista/7/8

Dark Souls II: Scholar of the First Sin na PS4, XONE, PS3, X360 i PC
Dark Souls II: Scholar of the First Sin na PS4, XONE, PS3, X360 i PC

wiadomość25 listopada 2014

Firmy Namco Bandai i From Software zapowiedziały grę Dark Souls II: Scholar of the First Sin, czyli ulepszone wydanie Dark Souls II na konsole PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC. Tytuł zawierać ma rożne usprawnienia oraz wszystkie dodatki wydane do podstawowej wersji produkcji. Projekt ukaże się 7 kwietnia 2015 roku.

Crown of the Sunken King - premiera DLC do Dark Souls II
Crown of the Sunken King - premiera DLC do Dark Souls II

wiadomość22 lipca 2014

Dzisiaj ma miejsce premiera pierwszego z planowanych trzech dodatków DLC do gry Dark Souls II. Rozszerzenie o nazwie Crown of the Sunken King na razie jest dostępne dla posiadaczy PC i Xboksa 360, a od jutra zakupią je także europejscy użytkownicy PlayStation 3.

PC
PS3
X360