Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PS4PCX360
Okładka Guilty Gear Xrd -SIGN- (PS3)
OkładkaGuilty Gear Xrd -SIGN- (PS3)

Guilty Gear Xrd -SIGN-

Kolejna, po kilku latach przerwy, pełnoprawna odsłona popularnej serii bijatyki Guilty Gear od studia Arc System Works. Największą innowacją w stosunku do poprzednich części cyklu jest wykorzystanie zupełnie nowego silnika graficznego opartego o technologię Unreal Engine.

Bijatyki | science fiction | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Guilty Gear Xrd -SIGN- Premiera

anulowana

X360

4gru2014

PS4 PS3

10gru2015

PC

Gry podobne do Guilty Gear Xrd -SIGN-

Mortal Kombat

Super Street Fighter IV

Ultra Street Fighter IV

Guilty Gear Xrd -SIGN- na PC, PS4 itd. to kolejna po wielu latach przerwy pełnoprawna odsłona serii bijatyk Guilty Gear, oferująca nie tylko kontynuację znanej fanom fabuły, ale także posiadająca zupełnie nowy i rewolucyjny dla cyklu silnik graficzny. Tytuł jest jednym z projektów, który został przygotowany, by uczcić 25 rocznicę istnienia jego dewelopera, czyli japońskiego studia Arc System Works. Producentem gry ponownie jest Daisuke Ishiwatari, oryginalny pomysłodawca i twórca Guilty Gear, który dodatkowo tradycyjnie już odpowiada także za charakterystyczną rockową ścieżkę dźwiękową, towarzyszącą nam w trakcie walki.

Fabuła

Fabuła gry kontynuuję historię przedstawioną w poprzednich odsłonach serii. Akcja tytułu rozgrywa się w dalekiej przyszłości, a konkretnie w 2187 roku. Produkcja posiada kilka rozdziałów skupiających się na zupełnie nowych jak i starych postaciach. Przerywniki pomiędzy kolejnymi pojedynkami zostały przygotowane w formie podobnej do tej z gier visual novel.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Guilty Gear Xrd -SIGN- nie różni się istotnie od tego do czego przyzwyczaiła nas seria. Mimo nowej technologii i silnika, gracze podobnie jak w Street Fighter IV nadal walczą na dwumiarowym planie, w tle obserwując pełne życia trójwymiarowe areny. Zasady zabawy są proste do opanowania, w czym pomaga zresztą rozbudowany tutorial, uczący wszystkich podstawowych pojęć związanych z bijatykami oraz z poszczególnymi systemami gry. Każda z 17 dostępnych postaci dysponuje potężnym zasobem ruchów oraz ataków specjalnych. Wykonanie najsilniejszych kombosów wymaga jednak wielu godzin ćwiczeń, zapamiętania skomplikowanych kombinacji przycisków, a także szybkiego refleksu, ponieważ prawie każda akcja może być skontrowana lub przerwana przez przeciwnika.

Tryby gry

Poza kampanią fabularną oraz pojedynczymi walkami, gracze mogą wziąć udział w serii pojedynków w ramach trybu arcade, a także przeglądać zdobyte grafiki oraz klipy muzyczne i dźwiękowe. Guilty Gear Xrd -SIGN- oferuje również szerokie możliwości zabawy wieloosobowej. Poza zwykłymi sparingami z osobami z całego świata, możemy brać również udział w meczach rankingowych oraz walczyć o najwyższe miejsca na sieciowych listach najlepszych graczy.

Kwestie techniczne

Guilty Gear Xrd -SIGN- to nie tylko pierwsza gra z serii, obsługująca obraz w rozdzielczości 1080p, ale też pierwsza wykorzystująca trójwymiarowe modele tła i postaci, zastępujące używane dotychczas dwuwymiarowe sprite'y. Twórcy zadbali jednak, by silnik oparty na Unreal Engine jak najlepiej odzwierciedlał klimat i styl poprzedników. Dzięki technologii cel-shading bohaterowie do złudzenia przypominają swoje dwuwymiarowe odpowiedniki. Złudzenie to pryska jednak w efektowny sposób kiedy nieruchoma przez większość czasu kamera zmienia swoje położenie, by pokazać akcję z nieco innej strony.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear Xrd -SIGN-

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Guilty Gear Xrd -SIGN- Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1
PS3
X360
PS4
PC