Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2015, 18:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dead or Alive 5 Last Round na PC-tach ukaże się 30 marca

Zaplanowana na 17 lutego premiera bijatyki Dead or Alive 5 Last Round (wersja na PC-ty) nie odbędzie się. Studio Team Ninja poinformowało bowiem, że potrzebuje trochę więcej czasu na dopracowanie komputerowego wydania, które ukaże się w sklepie Steam 30 marca. Edycje konsolowe zadebiutują w Europie zgodnie z planem, a więc 20 lutego.

PC-towa wersja Dead or Alive 5 Last Round nie ukaże się zgodnie z planem. Pierwotnie produkcja miała zadebiutować w sklepie Steam 17 lutego, jednak tak się nie stanie. Deweloperzy potrzebują bowiem jeszcze trochę czasu na dopieszczenie gry, w związku z czym bijatyka pojawi się 30 marca. W ramach przeprosin za opóźnienie premiery, dodatek Halloween 2013 Set, zawierający 28 kostiumów dla wojowników, udostępniany będzie za darmo wszystkim osobom, które kupią Dead or Alive 5 Last Round na Steamie. Jednocześnie przypomniano, że tryby sieciowe zostaną dodane w ramach patcha, który pojawi się w przeciągu trzech miesięcy, licząc od momentu debiutu gry, a więc najpóźniej pod koniec czerwca.

Ryu Hayabusa to gwiazda serii Ninja Gaiden i Dead or Alive. - Dead or Alive 5 Last Round na PC-tach ukaże się 30 marca - wiadomość - 2015-01-27
Ryu Hayabusa to gwiazda serii Ninja Gaiden i Dead or Alive.
Dead or Alive 5 Last Round w skrócie:
  • Gatunek: bijatyka
  • Deweloper: Team Ninja
  • Wydawca: Tecmo Koei
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360, PC
  • Europejska data premiery: 20 lutego (PS4, PS3, XOne, X360), 30 marca 2015 roku (PC)

Komputerowa edycja Dead or Alive 5 Last Round została oficjalnie zapowiedziana na początku grudnia 2014 roku. Tytuł będzie ulepszoną wersją gry Dead or Alive 5, która ukazała się w 2012 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja zaoferuje wydane wcześniej dodatki, trzydziestu czterech zawodników oraz usprawnienia graficzne. Oprócz PC-towego wydania do sprzedaży trafią także edycje konsolowe (PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360). Zadebiutują one w Europie 20 lutego.

Seria Dead or Alive to jedna z najpopularniejszych marek wśród bijatyk. Pierwsza część ukazała się w 1996 roku na automatach oraz konsolach Sega Saturn i PlayStation. W późniejszym czasie pojawiały się kolejne odsłony, edycje specjalne czy też spin-offy pokroju Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Warto zwrócić uwagę na fakt, że samo Dead or Alive 5 doczekało się już kilku wersji - Dead or Alive 5 Plus na PSV, Dead or Alive 5 Ultimate na PS3 / X360 i Dead or Alive 5 Ultimate: Arcade na automaty. Last Round ma być ostatecznym wydaniem tej produkcji.