Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2015, 19:32

Victory Command – Petroglyph tworzy darmową krzyżówkę MOB-y i RTS-a

Studio Petroglyph, znane choćby z wydanego niedawno Grey Goo, zapowiedziało grę Victory Command. Będzie to oparta na modelu free-to-play krzyżówka gatunków MOBA i RTS, skupiająca się na zmaganiach 5-osobowych drużyn graczy dowodzących pojedynczymi kompaniami wojsk. Produkcja ta stanowi przerobione Victory, które w 2013 roku trafiło na Kickstartera.

Victory Command – Petroglyph tworzy darmową krzyżówkę MOB-y i RTS-a - ilustracja #1

Petroglyph Games już kiedyś zapowiadało podobną gatunkowo produkcję ze słowem Victory w tytule. Prawie dwa lata temu projekt o takiej nazwie trafił na Kickstartera, gdzie miał walczyć o 700 tysięcy dolarów. Wówczas była to nieco poważniejsza strategia, której akcja miała toczyć się w Afryce Północnej podczas II wojny światowej. Produkcja nie zachwyciła graczy, a deweloper i tak po krótkim czasie zakończył zbiórkę pieniędzy, tłumacząc się, że projekt nagle zainteresował wydawców. Dziś wygląda na to, że twórcy postanowili solidnie przerobić swój pomysł w kwestii stylistyki i realiów, a Victory, jakie zapowiedziano w 2013 roku, poszło do piachu.

Studio Petroglyph – znane głównie jako współtwórcy serii Command & Conquer (u zarania dziejów tego cyklu byli znani jako Westwood Studios) – dopiero co wypuściło RTS-a Grey Goo, a już zapowiada kolejny projekt. Gra otrzyma tytuł Victory Command i będzie swego rodzaju krzyżówką klasycznej strategii czasu rzeczywistego z produkcją typu MOBA w modelu free-to-play, poniekąd podobną do Total War: Arena (choć w mniejszej skali i współczesnych realiach). Rozgrywka skupi się na pojedynkach dwóch 5-osobowych drużyn. Każdy gracz poprowadzi do boju kompanię wojska wybranego typu – piechoty, zwiadowczych samochodów terenowych lub czołgów (w sumie udostępnionych zostanie ponad 30 typów jednostek). Rzecz jasna, do odniesienia zwycięstwa kluczowe będą taktyczne myślenie, współpraca i łączenie możliwości poszczególnych rodzajów wojsk. Niestety, na tym ujawnione informacje o grze jako takiej póki co się kończą. Możecie jeszcze zerknąć na screeny (zamieszczone na końcu niniejszej wiadomości) i krótki trailer z fragmentami rozgrywki:

Twórcy rozpoczną wkrótce zamknięte beta testy Victory Command. Jeśli chcecie wziąć w nich udział, możecie zgłosić swój udział za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej gry. Jeśli chodzi o docelowe platformy sprzętowe i termin premiery omawianej produkcji, to twórcy nie raczyli sprecyzować tych informacji, ale ze sporą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że tytuł zmierza wyłącznie na pecety, a debiut jego finalnej wersji nastąpi przed końcem 2015 roku. Na koniec wypada wspomnieć, że współtwórcą Victory Command jest koreańskie studio Neoact, mające na koncię MOB-ę Chaos Online z 2013 roku.