Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Chaos Online (PC)

Chaos Online PC

Chaos Online to darmowy reprezentant gatunku MOBA stworzony w Korei. Akcja toczy się w świecie fantasy rozdartym przez konflikt między siłami Światła i Ciemności.

Strategiczne | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | sieciowe | MMO

PC Windows
Okładka Chaos Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29maja2013

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos Online to osadzona w realiach fantasy, darmowa gra z gatunku MOBA. Za jej stworzenie odpowiada studio Neoact, mające swoją siedzibę w Korei Południowej.

Tłem starć, na których koncentruje się tytuł, jest konflikt między wyznawcami Boga Światła i czcicielami Boga Ciemności, mający swoje korzenie w tajemniczej zarazie nękającej uniwersum gry. Szybko rozprzestrzeniająca się choroba prowadziła do przemieniania się żywych istot w szkaradne, zrobaczywiałe potwory. Król elfów – rasy sprawującej naczelną władzę nad całym światem z ramienia Boga Światła – rozkazał mordować zarażone stworzenia bez litości, lecz sprzeciwił się temu lider świętego zakonu wojowników. Rycerz został wygnany i trafił między wyznających Boga Ciemności chorych wyrzutków, obejmując nad nimi przywództwo, a następnie prowadząc ich do walki z prześladowcami.

Jak przystało na reprezentanta gatunku MOBA, omawiana pozycja koncentruje się na starciach między dwiema drużynami bohaterów (liczącymi po pięć postaci), które dążą do przedarcia się przez linię obrony przeciwnika, by zniszczyć jego bazę. W dniu debiutu produkcji do wyboru było 80 herosów, a ich liczba wzrasta wraz z kolejnymi aktualizacjami. Dostępni bohaterowie dzielą się na dwie frakcje (Światła i Ciemności, tak jak wspomniano wcześniej), trzy archetypy (siła, zręczność, inteligencja) oraz kilka różnych klas. Postacie można dodatkowo rozwijać dzięki sukcesom w walkach, jak również wyposażać je w rozmaite przedmioty – Chaos Online o tyle różni się tutaj od większości gier tego rodzaju, że w ekwipunek można zaopatrywać się z dowolnego miejsca na mapie, nie zaś tylko w wybranych punktach. Pewnej innowacji można doszukiwać się także w temacie konstrukcji plansz, jako że istnieje możliwość niszczenia wybranych elementów otoczenia celem wytyczania nowych ścieżek wiodących ku siedzibie wroga. Co więcej, areny obfitują w neutralne stworzenia, których zabijanie skutkuje zdobywaniem dodatkowych łupów. Na szczególną uwagę zasługują tutaj potężni Strażnicy (Guardians), pełniący funkcje żywego systemu obronnego baz – strona Światła dysponuje smokiem, podczas gdy istoty Ciemności są bronione przez feniksa.

Pod względem technologicznym omawiany tytuł nie odstaje od typowych gier typu MOBA. Oznacza to, że występuje tu umiarkowanie atrakcyjna oprawa graficzna (w porównaniu z produkcjami AAA), która jednocześnie nadaje tej pozycji przeciętne wymagania sprzętowe, co pozwala na płynną zabawę nawet na kilkuletnim komputerze.

Oprócz różnych trybów rozgrywki wieloosobowej (jak starcia dwóch pięcioosobowych drużyn czy kooperacyjne pojedynki z komputerowym przeciwnikiem), Chaos Online oferuje również możliwość toczenia zabawy bez dostępu do Internetu. Dostępny jest między innymi samouczek, a także tryb potyczki, w którym gracz steruje jedną postacią, a za pozostałych dziewięć odpowiada sztuczna inteligencja. W tytule nie brakuje także mikropłatności, pozwalających zwiększyć liczbę dostępnych postaci czy zaopatrzyć swoich ulubieńców w nowe skórki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Wymagania wiekowe Chaos Online

12+

Wymagania sprzętowe Chaos Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7300 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP