Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOX
Okładka Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball XBOX

„Xtreme Beach Volleyball” to alternatywna gra z serii „Dead or Alive”. Nie jest to już bowiem trójwymiarowa bijatyka, lecz gra sportowa z wieloma dodatkowymi elementami.

Sportowe | siatkówka | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

22stycznia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Xtreme Beach Volleyball” to alternatywna gra z serii „Dead or Alive”. Nie jest to już bowiem trójwymiarowa bijatyka, lecz gra sportowa z wieloma dodatkowymi elementami.

Firma Tecmo przeniosła tutaj najlepsze elementy swojego przeboju. Z ringu walka trafiła na tropikalną plaże wyspy Zacka - jednego z bohaterów poprzednich części. W grze dostępnych jest w sumie dziewięć ubranych w bikini pań, z czego osiem znamy z poprzednich edycji gier z serii „Dead or Alive”, zaś jedna zawodniczka – Lisa jest zupełnie nową postacią. Wszystkie panie zostały zaproszone do specjalnego kurortu wypoczynkowego. Kiedy do niego docierają okazuje się, że Zacka nie ma i dwutygodniowy turniej siatkówki plażowej nie odbędzie się. Tym samym nie pozostaje im nic innego jak wykorzystać okazję na doskonały odpoczynek i samemu zorganizować sobie wolny czas.

Gracz podejmuje opiekę nad jedną z wybranych pań. Musi ją poprowadzić do wygranej w różnych konkurencjach. Poza grą w siatkówkę na wyspie czeka na nas wiele nie mniej interesujących zajęć. Dla odprężenia można zarobić sporo pieniędzy bawiąc się w kasynie. Możemy także spróbować zachęcić do współpracy inną zawodniczkę, z którą razem pokonamy rywalki. Aby lepiej zżyć się ze swoją wirtualną postacią można przebierać ją w 30 różnych zestawów ubrań. Oczywiście nie wszystkie muszą jej się spodobać. Trzeba, więc uważać na podejmowane decyzje. Postacie, bowiem zostały obdarzone specjalnym systemem odpowiedzialnym za ich sztuczną inteligencję. Co za tym idzie każda z nich posiada swój własny charakter i w różny sposób potrafi zareagować na nasze zachowania.

Gra wykorzystuje usprawniony silnik graficzny z „Dead or Alive 3”. Dzięki czemu akcja gry toczy się o różnych porach dnia zawsze w oprawie realistycznego cieniowania i efektów świetlnych. Ponadto na potrzeby produkcji opracowano wysokiej jakości ścieżkę dźwiękową oraz odgłosy wybrzeża. Soundtrack „Xtreme Beach Volleyball” zawiera utwory takich artystów jak Bob Marley, Christina Aguilera oraz Spice Girls. Dodatkowo gracze mogą wgrać na dysk twardy konsoli własne utwory i odtwarzać je w trakcie gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Gry podobne do Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.
Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy
Mass Effect 3, Dragon Age II oraz Dead or Alive 5 - czyli plotek o E3 ciąg dalszy

wiadomość12 czerwca 2010

Wczoraj pisaliśmy o grach, które Electronic Arts planuje pokazać na tegorocznym E3. Na liście znalazło się prawie dwadzieścia tytułów, choć oczywistym jest, że wydawca szykuje też jakieś niespodzianki. Dzięki wpadce serwisu Gamespot pojawiły się spekulacje, o jakich konkretnie projektach może być tu mowa.

Dziewczyny w bikini na PSP, czyli Dead or Alive Paradise
Dziewczyny w bikini na PSP, czyli Dead or Alive Paradise

wiadomość25 stycznia 2010

Firma Tecmo Koei Europe przedstawiła nową odsłonę serii Dead or Alive, która niegdyś „podobno” była reprezentantem gatunku bijatyk a dziś opiera się głównie na prezentowaniu plastikowych dziewczyn w bikini. W przypadku Dead or Alive Paradise to właśnie one będą stanowiły główny punkt programu i wprawią niejednego posiadacza PSP w stan ekscytacji.

Dead or Alive 5 również na PlayStation 3
Dead or Alive 5 również na PlayStation 3

wiadomość8 stycznia 2010

Mimo, że piąta część Dead or Alive została zapowiedziana blisko cztery lata temu, do tej pory poznaliśmy niewiele szczegółów związanych z kontynuacją świetnej serii bijatyk. Tymczasem okazuje się, że tytuł ten zadebiutuje również na PlayStation 3.

Dead or Alive również na PC
Dead or Alive również na PC

wiadomość3 lipca 2007

Kojarzona dotąd głównie z Xboksem konsolowa bijatyka Dead or Alive powędruje również do posiadaczy komputerów osobistych – taką informację podała wczoraj grupa Shanda Interactive Entertainment, powołując się na wiadomości pochodzące od firmy Tecmo, producenta gry.

Twórca Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball rozpoczął produkcję nowej gry

wiadomość25 lutego 2007

Tomonobu Itagaki, jedna z najjaśniejszych postaci studia Team Ninja (m.in. Dead or Alive, Ninja Gaiden), oznajmił w rozmowie z serwisem CVG, że rozpoczął produkcję swojej kolejnej gry. Według wstępnych informacji ma się ona całkowicie różnić od dotychczasowych dokonań Itagakiego.