Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXBOX
Okładka Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)
OkładkaDead or Alive Xtreme Beach Volleyball (XBOX)

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball XBOX

„Xtreme Beach Volleyball” to alternatywna gra z serii „Dead or Alive”. Nie jest to już bowiem trójwymiarowa bijatyka, lecz gra sportowa z wieloma dodatkowymi elementami.

Sportowe | siatkówka | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball Premiera XBOX

22stycznia2003

producent: Team Ninja wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

NBA Live 2005

NBA Live 2004

NFL Street

„Xtreme Beach Volleyball” to alternatywna gra z serii „Dead or Alive”. Nie jest to już bowiem trójwymiarowa bijatyka, lecz gra sportowa z wieloma dodatkowymi elementami.

Firma Tecmo przeniosła tutaj najlepsze elementy swojego przeboju. Z ringu walka trafiła na tropikalną plaże wyspy Zacka - jednego z bohaterów poprzednich części. W grze dostępnych jest w sumie dziewięć ubranych w bikini pań, z czego osiem znamy z poprzednich edycji gier z serii „Dead or Alive”, zaś jedna zawodniczka – Lisa jest zupełnie nową postacią. Wszystkie panie zostały zaproszone do specjalnego kurortu wypoczynkowego. Kiedy do niego docierają okazuje się, że Zacka nie ma i dwutygodniowy turniej siatkówki plażowej nie odbędzie się. Tym samym nie pozostaje im nic innego jak wykorzystać okazję na doskonały odpoczynek i samemu zorganizować sobie wolny czas.

Gracz podejmuje opiekę nad jedną z wybranych pań. Musi ją poprowadzić do wygranej w różnych konkurencjach. Poza grą w siatkówkę na wyspie czeka na nas wiele nie mniej interesujących zajęć. Dla odprężenia można zarobić sporo pieniędzy bawiąc się w kasynie. Możemy także spróbować zachęcić do współpracy inną zawodniczkę, z którą razem pokonamy rywalki. Aby lepiej zżyć się ze swoją wirtualną postacią można przebierać ją w 30 różnych zestawów ubrań. Oczywiście nie wszystkie muszą jej się spodobać. Trzeba, więc uważać na podejmowane decyzje. Postacie, bowiem zostały obdarzone specjalnym systemem odpowiedzialnym za ich sztuczną inteligencję. Co za tym idzie każda z nich posiada swój własny charakter i w różny sposób potrafi zareagować na nasze zachowania.

Gra wykorzystuje usprawniony silnik graficzny z „Dead or Alive 3”. Dzięki czemu akcja gry toczy się o różnych porach dnia zawsze w oprawie realistycznego cieniowania i efektów świetlnych. Ponadto na potrzeby produkcji opracowano wysokiej jakości ścieżkę dźwiękową oraz odgłosy wybrzeża. Soundtrack „Xtreme Beach Volleyball” zawiera utwory takich artystów jak Bob Marley, Christina Aguilera oraz Spice Girls. Dodatkowo gracze mogą wgrać na dysk twardy konsoli własne utwory i odtwarzać je w trakcie gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.