Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 listopada 2006, 13:03

autor: Elrond

Oskarżenie Itagakiego o molestowanie – ciąg dalszy sprawy

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu zaprezentowaliśmy informację o dość nieprzyjemnej sprawie, w którą wplątany jest Tomonobu Itagaki z Team Ninja, twórca takich hitów jak Dead or Alive i Ninja Gaiden. Otóż była współpracownica Itagakiego oskarżyła go o molestowanie seksualne.

Kilka tygodni temu na łamach naszego serwisu zaprezentowaliśmy informację o dość nieprzyjemnej sprawie, w którą wplątany jest Tomonobu Itagaki z Team Ninja,twórca takich hitów jak Dead or Alive i Ninja Gaiden. Otóż była współpracownica Itagakiego oskarżyła go o molestowanie seksualne.

Firma Tecmo, do której należy Team Ninja, wtedy dość ostrożnie podeszła do tych rewelacji, ale teraz kategorycznie zaprzecza oskarżeniom i bierze w obronę swojego pracownika: „Rzekome seksualne molestowanie nigdy nie miało miejsca”. W oficjalnym oświadczeniu na ten temat można również znaleźć „atak” na media, które według firmy bardzo jednostronnie przedstawiły całą tą sprawę. Tecmo twierdzi, iż przeprowadzono wewnętrzne dochodzenie, które wykazało, iż oskarżenie było wynikiem frustracji byłej współpracownicy Itagakiego. Prawdopodobnie próbowała ona w ten sposób „zemścić” się na Tomonobu za niepowodzenia natury osobistej.

Rzecznik prasowy Tecmo wyjaśnił także, iż wszyscy pracownicy firmy, którzy przenoszą swoje osobiste problemy na grunt zawodowy muszą liczyć się z odpowiedzialnością – tak jak miało to miejsce w tym przypadku, obniżeniem pensji i utratą dotychczasowego stanowiska. Jednocześnie podkreślono, iż wspomniana pracownica nie została zmuszona do odejścia z firmy, a sama złożyła rezygnację.

Najciekawsze można wyczytać jednak na koniec – z powodu nadszarpnięcia dobrego imienia oraz reputacji Tecmo i Itagakiego, „ojciec” Dead or Alive zamierza wytoczyć sprawę kobiecie, która wcześniej go oskarżyła.