Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ninja Gaiden (1991) (PC)

Ninja Gaiden (1991) PC

Pecetowa konwersja popularnej side-scrollowej gry akcji firmy Tecmo, która zadebiutowała w 1988 roku na salonowych automatach coin-op.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja

PC Windows
Okładka Ninja Gaiden (1991) (PC)

producent: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego1991

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ryu Hayabusa, młody wojownik z klanu Dragon Ninja, przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych aby pomścić morderstwo swojego ojca. Temu ostatniemu, tuż przed śmiercią udaje się wysłać do syna nie cierpiącą zwłoki wiadomość, w której informuje go o tajemniczym i niezwykle potężnym mieczu, który aktualnie znajduje się w posiadaniu wroga. Ryu musi go oczywiście odzyskać, jeśli zamierza do końca wypełnić swoją trudną misję.

Gra Ninja Gaiden zadebiutowała po raz pierwszy na automatach coin-op w 1988 roku. Kilkanaście miesięcy później firma Tecmo przygotowała kilka przeróbek tytułu na popularne platformy sprzętowe, w tym oczywiście na PC. Niestety, mimo szczerych chęci producenta, trudno uznać ten produkt za szczególnie udany. W porównaniu z innymi edycjami, ta prezentuje się bardzo słabo – mowa oczywiście o oprawie audiowizualnej, choć i dynamizm rozgrywki mocno w tej konwersji ucierpiał.

W sumie do pokonania jest sześć dużych etapów, podzielonych na kilka mniejszych części. Każdy z poziomów odpowiada jednemu z amerykańskich miast i jest dosłownie wypełniony po brzegi najrozmaitszymi przeciwnikami. W walce z wrogiem Ryu wykorzystuje siłę swoich własnych pięści, może jednak również skorzystać z kilku unikatowych ciosów specjalnych. W trakcie zabawy należy pilnie uważać na stan energii naszego bohatera, gdyż możemy szybko stracić życie, a co za tym idzie zaprzepaścić dotychczasowe dokonania. Z całą pewnością Ninja Gaiden nie należy do produktów łatwych i wymaga sporo praktyki, aby sprawnie eliminować przeciwników podczas rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Gry podobne do Ninja Gaiden (1991)

Wymagania wiekowe Ninja Gaiden (1991)

12+

Seria Ninja Gaiden będzie kontynuowana
Seria Ninja Gaiden będzie kontynuowana

wiadomość17 maja 2009

Szef Team Ninja - Tomonobu Itagaki, odpowiedzialny za powołanie do życia Ryu Hayabusy i całej serii Ninja Gaiden już od pewnego czasu nie dowodzi zespołem. Jego miejsce zajął Yosuke Hayashi - człowiek, spod którego ręki wyszły edycje Sigma na PS3. I podczas gdy oryginalny twórca zarzekał się, że Ninja Gaiden II będzie ostatnim odcinkiem serii, nowy szef ma zupełnie inne podejście do sprawy.

Serwis IGN o najlepszej grafice w historii
Serwis IGN o najlepszej grafice w historii

wiadomość20 marca 2009

Nasz plebiscyt na grę roku został zakończony, a wśród dodatkowych kategorii znalazła się ta na najlepszą grafikę i oprawę artystyczną. Nawiązując do naszej akcji zaglądamy za granicę i patrzymy, jak ten aspekt oceniają inni.

Ninja Gaiden 2 w produkcji?
Ninja Gaiden 2 w produkcji?

wiadomość20 sierpnia 2007

Południowokoreański serwis GameSpot poinformował w ubiegły piątek, że podczas tegorocznej edycji imprezy Tokyo Game Show, która odbędzie się w drugiej połowie września, studio Team Ninja ujawni światu kolejną odsłonę cyklu Ninja Gaiden.

Co Microsoft pokaże na E3?

wiadomość18 czerwca 2007

Oficjalnie rozpoczynamy sezon prezentowania nieoficjalnych doniesień na temat tego, co giganci elektronicznej rozrywki zaprezentują podczas lipcowej edycji E3. Zasada jest taka sama, jak co roku: zdecydowanie radzimy nie wierzyć w te wszystkie plotki, ale twierdzimy, że mimo wszystko warto się im przyjrzeć, bo prawie zawsze przynajmniej część z nich się sprawdza.

Ninja Gaiden w ofercie Virtual Console?
Ninja Gaiden w ofercie Virtual Console?

wiadomość3 maja 2007

Już wkrótce użytkownicy konsoli Nintendo Wii będą mogli pograć w produkt firmy Tecmo, Inc. o nazwie Ninja Gaiden. Tak przynajmniej utrzymuje oficjalna strona agencji ESRB, która zajmuje się przydzielaniem kategorii wiekowych wszystkim programom rozrywkowym, wydawanym w Stanach Zjednoczonych.