Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Ninja Gaiden (1991) (PC)
OkładkaNinja Gaiden (1991) (PC)

Ninja Gaiden (1991) PC

Pecetowa konwersja popularnej side-scrollowej gry akcji firmy Tecmo, która zadebiutowała w 1988 roku na salonowych automatach coin-op.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden (1991) Premiera PC

25lutego1991

producent: Koei Tecmo wydawca: Hi-Tech Expressions

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ninja Gaiden (1991)

Broforce

Metal Slug X

Rocketbirds 2: Evolution

Ryu Hayabusa, młody wojownik z klanu Dragon Ninja, przyjeżdża do Stanów Zjednoczonych aby pomścić morderstwo swojego ojca. Temu ostatniemu, tuż przed śmiercią udaje się wysłać do syna nie cierpiącą zwłoki wiadomość, w której informuje go o tajemniczym i niezwykle potężnym mieczu, który aktualnie znajduje się w posiadaniu wroga. Ryu musi go oczywiście odzyskać, jeśli zamierza do końca wypełnić swoją trudną misję.

Gra Ninja Gaiden zadebiutowała po raz pierwszy na automatach coin-op w 1988 roku. Kilkanaście miesięcy później firma Tecmo przygotowała kilka przeróbek tytułu na popularne platformy sprzętowe, w tym oczywiście na PC. Niestety, mimo szczerych chęci producenta, trudno uznać ten produkt za szczególnie udany. W porównaniu z innymi edycjami, ta prezentuje się bardzo słabo – mowa oczywiście o oprawie audiowizualnej, choć i dynamizm rozgrywki mocno w tej konwersji ucierpiał.

W sumie do pokonania jest sześć dużych etapów, podzielonych na kilka mniejszych części. Każdy z poziomów odpowiada jednemu z amerykańskich miast i jest dosłownie wypełniony po brzegi najrozmaitszymi przeciwnikami. W walce z wrogiem Ryu wykorzystuje siłę swoich własnych pięści, może jednak również skorzystać z kilku unikatowych ciosów specjalnych. W trakcie zabawy należy pilnie uważać na stan energii naszego bohatera, gdyż możemy szybko stracić życie, a co za tym idzie zaprzepaścić dotychczasowe dokonania. Z całą pewnością Ninja Gaiden nie należy do produktów łatwych i wymaga sporo praktyki, aby sprawnie eliminować przeciwników podczas rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ninja Gaiden (1991): 12+