Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PC
Okładka Double Dragon (X360)
OkładkaDouble Dragon (X360)

Double Dragon

Double Dragon to kultowe mordobicie z automatów coin-up, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że gra została w niedługim czasie przeniesiona na domowe platformy sprzętowe, w tym także PeCety.

Bijatyki | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Double Dragon Premiera

20mar1988

PC

9maj2007

X360

Życie na ulicach wielkiego miasta nigdy nie należało do przyjemnych i łatwych. Wiedzieli o tym dobrze bracia Lee, którzy w ciemnych zaułkach metropolii musieli walczyć każdego dnia o przeżycie. Zarówno Billy jak i Jimmy starali się jednak prowadzić w tym chaosie normalne życie. Pierwszy z braci znalazł sobie nawet dziewczynę, która niestety, szybko znalazła się w centrum zainteresowania miejscowego gangu. Kiedy Marian - bo tak miała na imię piękna niewiasta – została porwana przez tajemniczego przywódcę przestępczej grupy, Billy poprzysiągł zemstę. Wierząc tylko w siłę swoich pięści oraz wykorzystując całe doświadczenie nabyte podczas ulicznych walk, nasz bohater postanawia wymierzyć sprawiedliwość członkom gangu i odbić kobietę z ich rąk. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie gracz wcieli się w rolę Billy’ego i pomoże mu tym samym dokonać zemsty.

Double Dragon to kultowe mordobicie z automatów coin-up, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że gra została w niedługim czasie przeniesiona na domowe platformy sprzętowe, w tym także PeCety. Niestety, konwersja nie jest specjalnie udana. Największą bolączką programu jest słaba grafika, w której najlepszy tryb to 16-kolorowe EGA. Również pod względem udźwiękowienia, daleko Double Dragon do automatowego pierwowzoru a nawet adaptacji tej gry na inne komputery.

Grać można zarówno samemu jak i w dwie osoby. Rozgrywka ogranicza się do ciągłego chodzenia w prawo i anihilowania nadciągających zewsząd przeciwników. Dużym plusem programu jest bogaty garnitur uderzeń a także możliwość podnoszenia upuszczonych przez wrogów broni i zadawania z ich pomocą mocniejszych ciosów. W podręcznym arsenale znalazły się noże, bicze, kije, kamienie a nawet laski dynamitu. Grę podzielono na kilka dużych etapów, na końcu których pojawiają się tzw. „bossowie”. Walka z nimi jest zdecydowanie trudniejsza, ale i tak dla wprawionego w boju wojownika nie będzie to stanowić większego problemu.

Double Dragon można polecić przede wszystkim fanatykom chodzonych mordobić pokroju Target Renegade lub Golden Axe. Jeżeli zapomnisz o niezbyt interesującej grafice oraz słabym udźwiękowieniu, a skupisz się tylko i wyłącznie na eksterminacji przeciwników, będziesz z pewnością bardzo zadowolony.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 3,2 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Double Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Double Dragon Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360