Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PC
Okładka Double Dragon (X360)

Double Dragon

Double Dragon to kultowe mordobicie z automatów coin-up, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że gra została w niedługim czasie przeniesiona na domowe platformy sprzętowe, w tym także PeCety.

Bijatyki | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

Okładka Double Dragon (X360)

data premiery gry:

20mar1988

PC

9maj2007

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Życie na ulicach wielkiego miasta nigdy nie należało do przyjemnych i łatwych. Wiedzieli o tym dobrze bracia Lee, którzy w ciemnych zaułkach metropolii musieli walczyć każdego dnia o przeżycie. Zarówno Billy jak i Jimmy starali się jednak prowadzić w tym chaosie normalne życie. Pierwszy z braci znalazł sobie nawet dziewczynę, która niestety, szybko znalazła się w centrum zainteresowania miejscowego gangu. Kiedy Marian - bo tak miała na imię piękna niewiasta – została porwana przez tajemniczego przywódcę przestępczej grupy, Billy poprzysiągł zemstę. Wierząc tylko w siłę swoich pięści oraz wykorzystując całe doświadczenie nabyte podczas ulicznych walk, nasz bohater postanawia wymierzyć sprawiedliwość członkom gangu i odbić kobietę z ich rąk. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie gracz wcieli się w rolę Billy’ego i pomoże mu tym samym dokonać zemsty.

Double Dragon to kultowe mordobicie z automatów coin-up, które swego czasu cieszyło się ogromną popularnością. Nikogo nie powinno więc dziwić, że gra została w niedługim czasie przeniesiona na domowe platformy sprzętowe, w tym także PeCety. Niestety, konwersja nie jest specjalnie udana. Największą bolączką programu jest słaba grafika, w której najlepszy tryb to 16-kolorowe EGA. Również pod względem udźwiękowienia, daleko Double Dragon do automatowego pierwowzoru a nawet adaptacji tej gry na inne komputery.

Grać można zarówno samemu jak i w dwie osoby. Rozgrywka ogranicza się do ciągłego chodzenia w prawo i anihilowania nadciągających zewsząd przeciwników. Dużym plusem programu jest bogaty garnitur uderzeń a także możliwość podnoszenia upuszczonych przez wrogów broni i zadawania z ich pomocą mocniejszych ciosów. W podręcznym arsenale znalazły się noże, bicze, kije, kamienie a nawet laski dynamitu. Grę podzielono na kilka dużych etapów, na końcu których pojawiają się tzw. „bossowie”. Walka z nimi jest zdecydowanie trudniejsza, ale i tak dla wprawionego w boju wojownika nie będzie to stanowić większego problemu.

Double Dragon można polecić przede wszystkim fanatykom chodzonych mordobić pokroju Target Renegade lub Golden Axe. Jeżeli zapomnisz o niezbyt interesującej grafice oraz słabym udźwiękowieniu, a skupisz się tylko i wyłącznie na eksterminacji przeciwników, będziesz z pewnością bardzo zadowolony.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 130 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Double Dragon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Double Dragon

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia
Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia

wiadomość10 stycznia 2015

Znana z urządzeń mobilnych składanka Double Dragon Trilogy ukaże się w komputerowej wersji 15 stycznia bieżącego roku. Zestaw, zawierający gry Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone, sprzedawany będzie w sklepach Steam, GOG i Amazon.

Ulepszony Double Dragon w Xbox Live Arcade

wiadomość9 maja 2007

Microsoft oficjalnie ogłosił, iż odnowiona wersja klasycznej bijatyki sprzed lat pod tytułem Double Dragon, znalazła się w ofercie Xbox Live Arcade. Gra obsługuje tryb co-op (przez sieć lokalną lub usługę Xbox Live). Możemy też wybrać grafikę oryginalną lub zmodyfikowaną. Ponadto nowoczesna wersja klasyka posiada zupełnie nową muzykę, a także wskazówki dla tych, którzy po raz pierwszy się z nim zetknęli. Double Dragon na Xboxa 360 opracowało Empire Interactive.

Premiera Double Dragon w Xbox Live Arcade już w przyszłym tygodniu
Premiera Double Dragon w Xbox Live Arcade już w przyszłym tygodniu

wiadomość4 maja 2007

Gdy pod koniec stycznia opublikowaliśmy na łamach naszego serwisu informację o rychłej premierze gry Double Dragon w wersji na konsolę Xbox 360, nie mogliśmy przypuszczać, że na produkt ten przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. W końcu jednak firma Empire Interactive uporała się ze stworzeniem przeróbki i zakomunikowała, że legendarna zręcznościówka trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu

Nowa wersja Double Dragon już blisko
Nowa wersja Double Dragon już blisko

wiadomość27 stycznia 2007

Dołączenia klasycznej gry Double Dragon, obchodzącej w tym roku dwudzieste urodziny, do Xbox Live Arcade posiadacze konsoli Xbox 360 spodziewają się już od końca listopada 2006. Właśnie dotarliśmy wreszcie do świeżych i szczegółowych informacji, dotyczących nadchodzącej pozycji. Chcielibyśmy również zaprezentować konfrontację klasycznej grafiki z DD i jej odświeżonego wariantu.

Oferta Xbox Live Arcade wzbogaci się o grę Double Dragon
Oferta Xbox Live Arcade wzbogaci się o grę Double Dragon

wiadomość29 listopada 2006

Już wkrótce użytkownicy konsoli Xbox 360 będą mogli pobrać z Internetu kolejny hit sprzed lat, grę Double Dragon – poinformowali wczoraj redaktorzy brytyjskiej edycji magazynu OXM na łamach oficjalnej strony.

PC
X360