Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2015, 13:22

autor: Góral

Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia

Znana z urządzeń mobilnych składanka Double Dragon Trilogy ukaże się w komputerowej wersji 15 stycznia bieżącego roku. Zestaw, zawierający gry Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone, sprzedawany będzie w sklepach Steam, GOG i Amazon.

Billy i Jimmy wkrótce zagoszczą w cyfrowej dystrybucji na PC-tach. - Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia - wiadomość - 2015-01-10
Billy i Jimmy wkrótce zagoszczą w cyfrowej dystrybucji na PC-tach.
Double Dragon Trilogy w skrócie:
  • Gatunek: beat ‘em up
  • Deweloper: DotEmu
  • Platformy sprzętowe: PC, iOS, Android, Ouya
  • Data premiery: wersja na PC-ty ukaże się 15 stycznia 2015 roku

Firma DotEmu ujawniła, że 15 stycznia w cyfrowej dystrybucji (Steam, GOG i Amazon) na komputerach osobistych ukaże się gra Double Dragon Trilogy, czyli zestaw trzech odsłon (Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone) słynnej serii beat ‘em up. Będzie to konwersja produkcji, która w 2013 roku ukazała się na urządzeniach mobilnych (Android i iOS), a w połowie 2014 roku trafiła do użytkowników konsoli Ouya. Kompilacja zaoferuje znany fanom serii gameplay oraz kilka dodatkowych elementów, w tym:

  • dwa tryby rozgrywki – Arcade (zabawa w zdobywanie jak największej ilości punktów) oraz Story (tradycyjna kampania);
  • multiplayer (lokalny i online);
  • trzy poziomy trudności – Easy (zabawa łatwiejsza, niż w oryginalnych produkcjach), Original (to samo, co w oryginałach) oraz Expert (najtrudniejszy tryb);
  • sterowanie przy użyciu klawiatury lub pada;
  • możliwość wyboru oryginalnej 8-bitowej albo zremasterowanej ścieżki dźwiękowej;
  • oryginalna oprawa graficzna, albo nieco zmieniona.

Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tymi produkcjami, szykuje się więc dobra okazja do nadrobienia zaległości. Jednak gracze liczący na remake, czy też gruntownie odświeżone wersje mogą się nieco zawieść.

Seria Double Dragon została zapoczątkowana grą o tym samym tytule w 1987 roku. Produkcja opowiada o braciach Billym i Jimmym Lee, którzy wyruszają na pomoc dziewczynie pierwszego z wymienionych, gdyż została ona uprowadzona przez członków gangu Black Shadows. Tytuł doczekał się kilku kolejnych odsłon i projektów pobocznych. Marka zaistniała także w innych mediach (nakładem Marvel Comics w 1991 ukazał się komiks, w 1994 roku w kinach zadebiutował film, a w międzyczasie mogliśmy obejrzeć również serial animowany).