Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Double Dragon Trilogy (PC)
OkładkaDouble Dragon Trilogy (PC)

Double Dragon Trilogy

Kompilacja trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu „chodzonych” bijatyk, wydawanych na salonowych automatach na przełomie lat 80. i 90. Odświeżeniem tych tytułów zajęła się firma DotEmu.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Double Dragon Trilogy Premiera

5gru2013

iOS AND

15sty2015

PC

producent: Dotemu wydawca: Dotemu

Gry podobne do Double Dragon Trilogy

Franko: The Crazy Revenge

Shank

Capcom Beat 'Em Up Bundle

Double Dragon Trilogy to kompilacja trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu gier akcji, zaliczanego do klasyki gatunku tzw. „chodzonych” bijatyk. Seria została zapoczątkowana w 1987 roku na salonowych automatach, a jej kolejne odsłony ujrzały światło dzienne w 1988 i 1990 roku. Za odświeżenie tych liczących sobie ponad ćwierć wieku tytułów odpowiada firma DotEmu, specjalizująca się w reedycjach klasycznych hitów.

Stworzona z myślą o zabawie w trybie kooperacji seria Double Dragon to opowieść o losach dwóch braci: Billy’ego i Jimmy’ego Lee – mistrzów Sou-Setsu-Ken, prowadzących niewielką szkołę wschodnich sztuk walki w postapokaliptycznym Nowym Jorku. W pierwszej części gry bracia wyruszają na pomoc dziewczynie Billy’ego, Marian, porwanej przez gang Black Warriors. Część druga opowiada o zemście braci za śmierć Marian i poszukiwaniu sposobu na przywrócenie jej życia. W trzeciej odsłonie cyklu nasi bohaterowie podróżują po świecie w poszukiwaniu mitycznych kamieni Rosetty, mających powstrzymać czające się w Egipcie przedwieczne zło.

Wszystkie części serii cechuje podobna mechanika rozgrywki. Poruszając się nieustannie w prawą stronę ekranu, eliminujemy kolejne fale przeciwników, wykorzystując całkiem spory zestaw ciosów i kopnięć (w tym uderzeń „z kolanka” i „z główki”) oraz nie do końca legalnych broni. Zabawa toczy się w dwóch trybach: Arcade - naszym głównym celem jest uzyskanie jak najwyższego wyniku punktowego - oraz Story, gdzie wraz z postępami rozgrywki odblokowujemy kolejne areny oraz osiągnięcia.

Double Dragon Trilogy powraca w lekko podrasowanej z użyciem najnowszych filtrów oprawie, choć dla tradycjonalistów autorzy pozostawili także opcję włączenia oryginalnej grafiki. W przeciwieństwie do pierwowzoru możemy wybrać jeden z trzech poziomów trudności: łatwy, oryginalny oraz expert. Możemy też zdecydować, czy podczas rozgrywki towarzyszyć nam ma zremasterowana czy też oryginalna 8-bitowa ścieżka dźwiękowa. Zadbano także o możliwość zmiany modelu sterowania oraz współpracę z typowymi kontrolerami gier. W zabawie możemy wziąć udział w pojedynkę lub w trybie kooperacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Double Dragon Trilogy: 12+

Double Dragon Trilogy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD Graphics lub lepsza
  • Windows Vista 7/8
PC
iOS
AND