Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Double Dragon II: The Revenge (PC)

Double Dragon II: The Revenge PC

Mimo szybkiej i skutecznej akcji odwetowej w pierwszej części gry, Marian została zamordowana przez członków gangu tajemniczego Shadow Bossa. Billy’emu Lee nie pozostało więc nic innego jak jeszcze raz stanąć do walki i wymierzyć sprawiedliwość.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

PC Windows
Okładka Double Dragon II: The Revenge (PC)

producent: Binary Design

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20października1989

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mimo szybkiej i skutecznej akcji odwetowej w pierwszej części gry, Marian została zamordowana przez członków gangu tajemniczego Shadow Bossa. Billy’emu Lee nie pozostało więc nic innego jak jeszcze raz stanąć do walki i wymierzyć sprawiedliwość. Nasz bohater nie wie jeszcze, że istnieje sposób, aby przywrócić życie kobiety, ale aby tego dokonać trzeba spenetrować podziemną kryjówkę głównego przeciwnika.

Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie programu, grać można zarówno samemu jak i w dwie osoby. Rozgrywka ogranicza się do ciągłego chodzenia we wskazanym kierunku i anihilowania nadciągających zewsząd przeciwników. Billy posiada bogaty garnitur uderzeń a także możliwość podnoszenia upuszczonych przez wrogów broni i zadawania z ich pomocą mocniejszych ciosów. W podręcznym arsenale znalazły się noże, bicze, kije, kamienie a także kilka zupełnie nowych narzędzi, niewidzianych w pierwowzorze. Grę podzielono na kilka dużych etapów, na końcu których pojawiają się tzw. „bossowie”. Walka z nimi jest zdecydowanie trudniejsza, ale i tak dla wprawionego w boju wojownika nie będzie to stanowić większego problemu.

Double Dragon 2: The Revenge tylko nieznacznie różni się od swojego pierwowzoru. Jedyne zmiany widać w oprawie wizualnej, która wreszcie wyświetlana jest w trybie VGA. Ponadto przerysowano jeszcze raz wszystkie postaci, dzięki czemu wydają się one większe i lepiej animowane. Szkoda, że nie postarano się przy okazji o zaimplementowanie lepszej ścieżki dźwiękowej, która w Double Dragon 2: The Revenge nadal jest bardzo uboga.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Double Dragon II: The Revenge

Wymagania wiekowe Double Dragon II: The Revenge

12+

Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia
Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia

wiadomość10 stycznia 2015

Znana z urządzeń mobilnych składanka Double Dragon Trilogy ukaże się w komputerowej wersji 15 stycznia bieżącego roku. Zestaw, zawierający gry Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone, sprzedawany będzie w sklepach Steam, GOG i Amazon.