Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Double Dragon III: The Rosetta Stone (PC)

Double Dragon III: The Rosetta Stone PC

Trzecia i ostatnia odsłona serii Double Dragon, która podobnie jak w przypadku pierwowzoru, była bezpośrednią konwersją gry z automatów. Tym razem Billy i Jimmy nie będą załatwiać swoich porachunków na ulicach dużego miasta, ale wyruszą w świat.

Akcji | 2D | beat 'em up | na 2 osoby

PC Windows
Okładka Double Dragon III: The Rosetta Stone (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia i ostatnia odsłona serii Double Dragon, która podobnie jak w przypadku pierwowzoru, była bezpośrednią konwersją gry z automatów. Tym razem Billy i Jimmy nie będą załatwiać swoich porachunków na ulicach dużego miasta, ale wyruszą w świat. A wszystko to przez pewną tajemniczą wróżkę, która ostrzega braci przed wielkim złem czającym się w Egipcie. Aby go pokonać, trzeba odnaleźć tytułowe kamienie Rosetty, rozsiane w różnych częściach globu.

Fabuła, jak na serię Double Dragon raczej niekonwencjonalna, ale po uruchomieniu właściwej gry wszystko wraca do normy. Poszukiwanie kamieni czy zemsta na członkach miejscowego gangu – i tak sprowadza się to do anihilacji nadciągających zewsząd przeciwników. Sposób przedstawienia akcji również nie zmienił się ani o jotę - nadal jest to dwuwymiarowe mordobicie, które zmusza nas do ciągłego chodzenia w prawo. Od czasu do czasu będzie można także wejść do okolicznych budynków – w niektórych z nich są sklepy, gdzie za drobną opłatą zregenerujemy zdrowie, zdobędziemy dodatkowe „życie” lub broń. Autorzy gry nie zapomnieli również o trybie multiplayer. Podobnie jak w poprzednich odsłonach gry równocześnie mogą grać dwie osoby.

Double Dragon 3: The Rosetta Stones charakteryzuje się przyjemną oprawą audiowizualną, nieco różniącą się od tego co można było zobaczyć w poprzedzającym go The Revenge. Zrezygnowano z rysunkowego stylu, dzięki czemu postacie stały się bardziej realistyczne. Niestety, liczba klatek animacji przypadających na każdego z bohaterów nie jest zbyt duża, dzięki czemu postacie nie poruszają się płynnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza, znajdzie w trzeciej odsłonie Double Dragon przyjemną „nawalankę”, pełną wyszukanych ciosów specjalnych, zróżnicowanych przeciwników oraz scenerii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Double Dragon III: The Rosetta Stone

Wymagania wiekowe Double Dragon III: The Rosetta Stone

12+

Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia
Double Dragon Trilogy ukaże się na PC-tach 15 stycznia

wiadomość10 stycznia 2015

Znana z urządzeń mobilnych składanka Double Dragon Trilogy ukaże się w komputerowej wersji 15 stycznia bieżącego roku. Zestaw, zawierający gry Double Dragon, Double Dragon 2: The Revenge oraz Double Dragon 3: The Rosetta Stone, sprzedawany będzie w sklepach Steam, GOG i Amazon.