Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2014, 07:41

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Dead or Alive 5 Last Round trafi na PC – zobacz nowy zwiastun [UAKTUALNIENIE]

Potwierdzono pecetowe wydanie Dead or Alive 5 Last Round. Jak wynika z informacji podanej w nowym zwiastunie gry oraz w sklepie Steam, tytuł trafi na tę platformę sprzętową kilka dni przed premierą europejskich edycji konsolowych – 17 lutego 2014 roku.

Aktualizacja: Na Steamie ruszyła przedsprzedaż Dead or Alive 5: Last Round. Dało nam to wgląd w dokładną datę premiery gry na tej platformie, która ma mieć miejsce 17 lutego 2015 roku. Poznaliśmy też wstępne wymagania sprzętowe, choć póki co nie podano na ich temat zbyt wielu szczegółów. Wiadomo jedynie, że do działania tytuł będzie potrzebował co najmniej procesora Core i5, 4 GB RAM-u oraz 64-bitowego systemu Windows 7. Ważną informacją jest to, że komponent wieloosobowy pojawi się z około 3-miesiecznym opóźnieniem w stosunku do premiery gry. Nabywcy nowego Dead or Alive na PC w pre-orderze mają szansę otrzymać dodatkowe paczki strojów dla bohaterek, pod warunkiem, że grę zamówi wystarczająco dużo osób.

Najnowszy zwiastun Dead or Alive 5 Last Round potwierdza to, o czym słuchy chodziły już od jakiegoś czasu. Rozszerzona edycja najnowszej odsłony japońskiej serii bijatyk od studia Team Ninja rzeczywiście zostanie wydana na PC. Skąd to wiadomo? Pod koniec zamieszczonego powyżej trailera znajdujemy informację o docelowych platformach gry, wśród których pojawia się również Steam. Będzie to zatem pierwsza część cyklu (nie licząc skasowanego Dead or Alive Online), która trafi na komputery osobiste. Najprawdopodobniej edycja PC będzie dostępna wyłącznie w formie cyfrowej, ale lepsze to niż nic. Póki co jednak, próżno szukać tytułu w sklepie Steam. Nie wiemy też, jakie wymagania sprzętowe będzie miała pecetowa wersja produkcji. Dead or Alive 5 Last Round ukaże się 17 lutego 2015 roku na PC, a 20 lutego do Europy trafią edycje przeznaczone na konsole nowej i poprzedniej generacji: PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 i Xboksie 360.

Dead or Alive to japońska seria zręcznościowych bijatyk o zabarwieniu erotycznym, zapoczątkowana w 1996 roku przy współpracy firm Tecmo i Team Ninja. Cechą szczególną serii są skąpo odziane bohaterki, walczące ze sobą na trójwymiarowych arenach. W kwestii rozgrywki, cykl zasłynął ciekawym systemem kontr, które wymagają od graczy nie tylko wciskania przycisku odpowiedzialnego za blok, lecz również wskazania odpowiedniego kierunku. Do tej pory seria doczekała się licznych odsłon i spin-offów wydanych na przeróżnych konsolach i automatach do gier.

  1. Oficjalna strona gry Dead or Alive 5 Last Round