Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2014, 11:38

autor: Renox

Dead or Alive 5 Last Round pojawi się także na PC?

Na łamach serwisu ESRB, organizacji zajmującej się ocenianiem zawartości w grach wideo, pojawiła się wzmianka o pecetowej wersji gry Dead or Alive 5 Last Round. Niewykluczone zatem, że w ostateczną wersję piątej odsłony japońskiej serii bijatyk zagrają w przyszłym roku także posiadacze komputerów osobistych.

Dead or Alive 5 Last Round także na PC? - Dead or Alive 5 Last Round pojawi się także na PC? - wiadomość - 2014-11-25
Dead or Alive 5 Last Round także na PC?
W skrócie o Dead or Alive 5 Last Round:
  • Producent: Team Ninja
  • Wydawca: Tecmo Koei
  • Data premiery: 20 lutego 2015 roku (Europa)
  • Platformy sprzętowe: X360, XOne, PS3, PS4
  • Gatunek: bijatyka

Dead or Alive 5 Last Round to ostateczna wersja piątej części japońskiej serii bijatyk, która w przyszłym roku trafi na rynek w wersji na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Coraz częściej słyszy się jednak wzmianki o pecetowej edycji omawianego tytułu, chociaż nie została ona jak dotąd oficjalnie potwierdzona przez producentów gry.

Na początku tego miesiąca mowa była o pojawieniu się wspomnianej bijatyki w wersji PC w sklepie Play-Asia.com. Natomiast teraz podobna informacja umieszczona została na łamach serwisu ESRB (Entertainment Software Rating Board), amerykańsko-kanadyjskiej organizacji zajmującej się ocenianiem zawartości w grach wideo i przyznawaniu granic wiekowych dla danych tytułów. Podobnie jak wcześniej, zarówno producenci jak i wydawca Dead or Alive 5 Last Round nie potwierdzili autentyczności tych informacji. Bez wątpienia uznać można je za stosunkowo wiarygodne, jednak na razie fani muszą podejść do nich z należytym przymrużeniem oka.

Dead or Alive 5 Last Round w wersji PC na stronie ESRB. - Dead or Alive 5 Last Round pojawi się także na PC? - wiadomość - 2014-11-25
Dead or Alive 5 Last Round w wersji PC na stronie ESRB.

Dead or Alive 5 Last Round pojawi się także na PC? - ilustracja #3Dead or Alive 5 Last Round zaoferuje dynamiczny system walki, będący połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania zadawanych w kierunku określonych części ciała ciosów. Podczas zabawy, gracze doświadczą wielopoziomowych aren, obowiązkowej w tym gatunku rozbudowanej opcji pojedynków sieciowych oraz masy różnego rodzaju przedmiotów do odblokowania, które pozwolą spersonalizować danego bohatera. W przypadku edycji tworzonej z myślą o nowej generacji konsol, autorzy zadbali o to, by podrasować oprawę wizualną, przystosowując silnik gry do współpracy z rozdzielczością 1080p oraz 60 klatkami na sekundę.