Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2018, 14:40

autor: AlexB

Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści

Dziś piszemy o darmowym weekendzie na Steamie z grą The King of Fighters XIV, dacie startu technicznej alfy The Division 2 oraz nowej wersji sterowników do kart grafiki AMD Radeon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Darmowy weekend z The King of Fighters XIV

Na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z grą The King of Fighters XIV, czyli najnowszą pełnoprawną odsłoną słynnego cyklu bijatyk od japońskiego studia SNK. Będzie można ją sprawdzić do niedzieli 16 grudnia, do godziny 22:00 czasu polskiego. Wystarczy wejść na oficjalną kartę produktu na platformie firmy Valve i kliknąć przycisk Zagraj. Tytuł zostanie na trzy dni bezpłatnie przypisany do naszego konta.

Ktoś tu zaraz dostanie gonga. - Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2018-12-14
Ktoś tu zaraz dostanie gonga.

Jeśli podczas testów The King of Fighters XIV przypadnie komuś do gustu, to do poniedziałku 17 grudnia, do godziny 20:00 czasu polskiego będzie można go zakupić na Steamie w cenie obniżonej o 75%. Wersja standardowa kosztuje 53,75 zł, Deluxe 67,50 zł, a Ultimate 81,25 zł. O połowę obcięto również kwoty, które trzeba wydać na pakiety ulepszeń, w których znajdują się między innymi nowe postacie i kostiumy. Każdy z nich otrzymamy za 35,99 zł.

Techniczna alfa The Division 2 na PC

Firma Ubisoft poinformowała, że 15 grudnia o godzinie 14:00 czasu polskiego rozpocznie się pecetowa techniczna alfa gry The Division 2, czyli kontynuacji popularnej strzelanki studia Massive Entertainment. Jej zadaniem jest sprawdzenie działania infrastruktury sieciowej przy ograniczonej liczbie graczy. Testy potrwają do wtorku 18 grudnia. Zaproszenie do nich otrzymały wybrane osoby, które wcześniej zapisały się do bety, zatem jeśli jesteście jedną z nich, to warto sprawdzić maila (jeśli do tej pory tego nie zrobiliście).

The Division 2 będzie rozgrywało się w zrujnowanej stolicy Stanów Zjednoczonych. - Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2018-12-14
The Division 2 będzie rozgrywało się w zrujnowanej stolicy Stanów Zjednoczonych.

Po otrzymaniu wiadomości od Ubisoftu użytkownicy muszą jeszcze zgodzić się na szereg warunków (w tym NDA, za złamanie którego grożą poważne konsekwencje, o czym niestety niektórzy zapominają) i już mogą szykować się na wirtualną podróż do zrujnowanego Waszyngtonu poprzez wcześniejsze ściągnięcie niezbędnych plików.

The Division 2 zadebiutuje 15 marca przyszłego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Zanim to nastąpi, czekają nas jeszcze beta-testy dla osób, które się do nich zapisały pod tym adresem oraz tych, którzy zdecydowali się na przedpremierowe zamówienie gry. Ich termin nie jest na razie znany.

Sterowniki Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.2

Jak co roku, firma AMD wydała specjalną grudniową aktualizację sterowników do swoich kart grafiki. Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.2, gdyż tak się ona nazywa, wprowadza mnóstwo udogodnień i atrakcji dla graczy. Według oficjalnego komunikatu, dzięki niej można zauważyć lepsze działanie takich produkcji, jak Assassin's Creed Odyssey (do 4% na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 1080p), Shadow of the Tomb Raider (do 3% na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 1440p), Doom (do 5% na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 4K), Wolfenstein II: The New Colossus (do 5% na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 4K) oraz Strange Brigade (do 7% na maksymalnych ustawieniach i rozdzielczości 4K). Warto zaznaczyć, że sprawdzono to na karcie Radeon RX Vega 64.

Przeglądając pokaźną listę zmian i nowości, jakie wprowadzają nowe sterowniki od AMD, uwagę zwraca przede wszystkim tzw. Radeon Adviser. W jego skład wchodzą trzy narzędzia – do sprawdzania, czy komputer spełnia wymagania sprzętowe danej gry i proponowania ewentualnych ulepszeń, do sugerowania zmian ustawień systemowych, a także do testowania działania gier i pomocy w osiągnięciu jak najpłynniejszych doznań. Bez wątpienia jest to przydatne narzędzie dla mniej rozeznanych użytkowników komputerów.

Z innych istotnych rzeczy wprowadzonych przez nowe sterowniki, program Radeon Live umożliwia teraz tworzenie gifów, stabilność AMD Link została poprawiona, a w Radeon Overlay oraz Radeon WattMan pojawił się szereg interesujących opcji. Ponadto wyeliminowano błędy związane z wyłączaniem się gier Assassin's Creed Odyssey, Call of Duty: Black Ops IIII i Forza Horizon 3 w pewnych momentach, efektem migotania tekstury wody w Battlefieldzie 1 oraz problemami z ładowaniem aplikacji Google Earth VR.

Nowe sterowniki AMD wprowadziły całą masę nowości. - Darmowy weekend z The King of Fighters XIV, techniczna alfa The Division 2 i inne wieści - wiadomość - 2018-12-14
Nowe sterowniki AMD wprowadziły całą masę nowości.

Wszystkie wymienione wyżej elementy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dlatego posiadacze kart Radeon powinni się poważnie zainteresować sterownikami 18.12.2. Można je ściągnąć z tej strony. Uwaga! Są one dostępne wyłącznie dla systemów Windows 7 i 10 w wersjach 64-Bit (dla innych OS-ów przygotowano oddzielne aktualizacje).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. Operencia: The Stolen Sun
  2. Borderlands 2 VR
  3. BATALJ
  4. Ashen
  5. Gris
  6. Daymare: 1998
  7. The Banner Saga 3

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Metro Exodus Intro