Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka BATALJ (PC)

BATALJ PC

Futurystyczna strategia turowa koncentrująca się na dynamicznych potyczkach multiplayer między dwoma graczami. W grze dowodzimy skomponowanymi samodzielnie kilkuosobowymi oddziałami, w skład których wchodzą zarówno standardowe jednostki, jak i unikalni bohaterowie.

Strategiczne | science fiction | turowe | taktyczne | multiplayer | indie

PC Windows
Okładka BATALJ (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lutego2019

21lutego2019

Steam

BATALJ to nastawiona na potyczki multiplayer turowa strategia bitewna. Jest to debiutancka produkcja zespołu Fall Damage, w skład którego wchodzi wielu weteranów znanego z serii Battlefield studia DICE, w tym jeden z jego założycieli - Markus Nyström.

Fabuła

Akcja BATALJ toczy się w odległej przyszłości. Gra oferuje tylko tryb multiplayer i dlatego nie opowiada tradycyjnej historii. Może za to pochwalić się bogatym tłem fabularnym, a każdy z dostępnych bohaterów ma unikalną osobowość i obszerną biografię

Mechanika

BATALJ koncentruje się na potyczkach między dwoma graczami, z których każdy dowodzi kilkuosobowym oddziałem. Autorzy przygotowali kilkadziesiąt standardowych jednostek podzielonych na trzy frakcje (Rusters, Re-Linked oraz Splicers). Do tego dochodzi spory wybór bohaterów dysponujących unikalnymi zdolnościami. Nigdy nie możemy mieć wszystkich możliwych wojowników w naszej grupie, dlatego kluczową rolę w zabawie odgrywa właściwe dobieranie składów oraz ich wyposażenia.

Walka toczona jest w systemie turowym. Aby uatrakcyjnić starcia, obie strony wydają rozkazy jednocześnie, a następnie obserwują, jak ich polecenia są realizowane w tym samym czasie. Dzięki temu zamiast jedynie reagować na ruchy rywala, musimy nauczyć się przewidywać jego posunięcia. Ponadto takie rozwiązanie mocno przyśpiesza tempo rozgrywki.

Tryby gry

BATALJ oferuje wyłącznie tryb multiplayer, w którym rywalizuje ze sobą dwóch graczy. Możemy bawić się ze znajomymi z listy przyjaciół, lub też pozwolić systemowi na dobranie odpowiednich dla nas rywali.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w lekko kreskówkowej stylistyce. Największą jej zaletą są pomysłowe projekty jednostek, zwłaszcza bohaterów, z których każdy ma unikalny wygląd oddający jego osobowość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do BATALJ

Wymagania wiekowe BATALJ

12+

Wymagania sprzętowe BATALJ

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 550 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 8/8.1/10 64-bit

BATALJ - nadchodzi taktyczna strategia z mechami od weteranów EA DICE
BATALJ - nadchodzi taktyczna strategia z mechami od weteranów EA DICE

wiadomość9 grudnia 2018

Założony przez byłych pracowników studia DICE zespół Fall Damage pracuje nad grą BATALJ, czyli turową strategią taktyczną nastawioną na potyczki wieloosobowe.