Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Atlas Reactor (PC)

Atlas Reactor PC

Przygotowana przez firmę Trion Worlds turowa gra strategiczna, koncentrująca się na pojedynkach pomiędzy niewielkimi grupkami najemników. Akcja gry Atlas Reactor osadzona została w futurystycznej metropolii, w której o wpływy walczą bogate fundusze inwestycyjne.

Strategiczne | science fiction | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | sieciowe | multiplayer

Gra przestała działać 28 czerwca 2019

PC Windows
Okładka Atlas Reactor (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4października2016

Steam

4października2016

premiera światowa

Gra Atlas Reactor przestała działać

28czerwca2019

Atlas Reactor to opracowana z myślą o pecetach turowa strategia kładąca nacisk na taktyczne starcia pomiędzy niewielkimi grupami najemników. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i wyprodukowała ją firma Trion.

Fabuła

Akcja Atlas Reactor osadzona została w futurystycznej metropolii, o kontrolę nad którą walczą bogate fundusze inwestycyjne. Oczywiście ich pracownicy nie zwykli osobiście brudzić sobie rąk - wynajmują do tego celu wyspecjalizowanych najemników i to właśnie drużynami takich profesjonalistów dowodzą gracze.

Atlas Reactor koncentruje się na wieloosobowych rozgrywkach i nie posiada tradycyjnego scenariusza. Oferuje za to wiele okazji do poszerzania wiedzy na temat świata, w którym toczy się akcja gry.

Mechanika

W Atlas Reactor zabawa sprowadza się do walki w turowych potyczkach, podczas których każda strona dowodzi drużyną liczącą po kilku wojowników. Te postaci nie są anonimowe, zaś członków oddziału wybieramy spośród galerii jasno zdefiniowanych bohaterów, z których każdy posiada własną osobowość, biografię oraz unikalny zestaw umiejętności.

Aby wyeliminować nudne oczekiwanie na ruch przeciwnika, w Atlas Reactor rozgrywka toczy się w półminutowych turach, podczas których rozkazy wydają wszystkie strony konfliktu, w sposób niewidoczny dla konkurencji, zaś po upływie tych trzydziestu sekund wszystkie polecenia są realizowane jednocześnie. Powoduje to, że reagowanie na ruchy rywala nie wystarczy do zwycięstwa, zaś by zatriumfować, musimy nauczyć się przewidywać jego posunięcia.

Podczas rozgrywki na mapę wrzucane są regularnie cenne przedmioty i bonusy. Próba ich przejęcia wiąże z ogromnym ryzykiem, gdyż strona przeciwna najczęściej jest świadoma, że możemy mieć takie plany. Zabawę urozmaica system pola widzenia, który sprawia, że gracz widzi tylko wrogów będących w danej chwili w zasięgu wzroku jego podwładnych.

Tryby gry

Atlas Reactor nastawione jest głównie na rywalizację z innymi ludźmi, ale dostępna jest także opcja walki z botami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Służy to jednak przede wszystkim podszlifowaniu umiejętności przed starciami multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Atlas Reactor

Klasyfikacja PEGI Atlas Reactor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Atlas Reactor

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2520M 2.5 GHz / AMD Phenom II X4 2.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1696 MB GeForce GTX 480 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows Vista SP2

14. urodziny EVE Online - Sieciowe Wieści (12/05/2017)

wiadomość12 maja 2017

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy o zamkniętych beta-testach Raiders of the Broken Planet, nowej postaci w Heroes of the Storm (D.Va), 14. urodzinach gry EVE Online, publicznych testach łaty 9.19 w World of Tanks i 3. sezonie w Atlas Reactor. Zapraszamy!

Wieści ze świata (NiOh, Halo Wars 2, Atlas Reactor) 18/1/2017
Wieści ze świata (NiOh, Halo Wars 2, Atlas Reactor) 18/1/2017

wiadomość18 stycznia 2017

Dziś piszemy o ostatniej fazie beta-testów NiOh, o osiągnięciu przez Halo Wars 2 złotego statusu i o pełnym przejściu gry Atlas Reactor na model free-to-play. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Atlas Reactor - rozpoczęła się otwarta beta nowej gry twórców Defiance
Atlas Reactor - rozpoczęła się otwarta beta nowej gry twórców Defiance

wiadomość16 września 2016

Turowa gra taktyczna Atlas Reactor, przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze, tuż przed debiutem pełnej wersji doczekała się otwartych beta testów. Potrwają one do 25 września.

Atlas Reactor - ruszył darmowy weekend multiplayerowej turówki
Atlas Reactor - ruszył darmowy weekend multiplayerowej turówki

wiadomość4 czerwca 2016

Firma Trion i studio Glyph uruchomiły darmowy weekend z grą Atlas Reactor. Pozwala on na przetestowanie tej nadchodzącej wieloosobowej turówki, która niedawno porzuciła model darmowy z mikropłatnościami i przeobraziła się w klasyczną płatną produkcję.

Atlas Reactor - studio Trion zapowiedziało obiecującą turową strategię
Atlas Reactor - studio Trion zapowiedziało obiecującą turową strategię

wiadomość30 sierpnia 2015

Studio Trion zapowiedziało Atlas Reactor, czyli nastawioną na sieciowe potyczki turową strategię, w której pokierujemy niewielkimi oddziałami najemników.