Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Atlas Reactor (PC)
OkładkaAtlas Reactor (PC)

Atlas Reactor PC

Przygotowana przez firmę Trion Worlds turowa gra strategiczna, koncentrująca się na pojedynkach pomiędzy niewielkimi grupkami najemników. Akcja gry Atlas Reactor osadzona została w futurystycznej metropolii, w której o wpływy walczą bogate fundusze inwestycyjne.

Strategiczne | science fiction | turowe | zagraj za darmo | taktyczne | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Atlas Reactor Premiera PC

Steam

4października2016

premiera światowa

4października2016

Gra przestała działać

28czerwca2019

producent: Trion Worlds wydawca: Trion Worlds Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Atlas Reactor

Chaos Reborn

Duelyst

BATALJ

Atlas Reactor to opracowana z myślą o pecetach turowa strategia kładąca nacisk na taktyczne starcia pomiędzy niewielkimi grupami najemników. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i wyprodukowała ją firma Trion.

Fabuła

Akcja Atlas Reactor osadzona została w futurystycznej metropolii, o kontrolę nad którą walczą bogate fundusze inwestycyjne. Oczywiście ich pracownicy nie zwykli osobiście brudzić sobie rąk - wynajmują do tego celu wyspecjalizowanych najemników i to właśnie drużynami takich profesjonalistów dowodzą gracze.

Atlas Reactor koncentruje się na wieloosobowych rozgrywkach i nie posiada tradycyjnego scenariusza. Oferuje za to wiele okazji do poszerzania wiedzy na temat świata, w którym toczy się akcja gry.

Mechanika

W Atlas Reactor zabawa sprowadza się do walki w turowych potyczkach, podczas których każda strona dowodzi drużyną liczącą po kilku wojowników. Te postaci nie są anonimowe, zaś członków oddziału wybieramy spośród galerii jasno zdefiniowanych bohaterów, z których każdy posiada własną osobowość, biografię oraz unikalny zestaw umiejętności.

Aby wyeliminować nudne oczekiwanie na ruch przeciwnika, w Atlas Reactor rozgrywka toczy się w półminutowych turach, podczas których rozkazy wydają wszystkie strony konfliktu, w sposób niewidoczny dla konkurencji, zaś po upływie tych trzydziestu sekund wszystkie polecenia są realizowane jednocześnie. Powoduje to, że reagowanie na ruchy rywala nie wystarczy do zwycięstwa, zaś by zatriumfować, musimy nauczyć się przewidywać jego posunięcia.

Podczas rozgrywki na mapę wrzucane są regularnie cenne przedmioty i bonusy. Próba ich przejęcia wiąże z ogromnym ryzykiem, gdyż strona przeciwna najczęściej jest świadoma, że możemy mieć takie plany. Zabawę urozmaica system pola widzenia, który sprawia, że gracz widzi tylko wrogów będących w danej chwili w zasięgu wzroku jego podwładnych.

Tryby gry

Atlas Reactor nastawione jest głównie na rywalizację z innymi ludźmi, ale dostępna jest także opcja walki z botami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Służy to jednak przede wszystkim podszlifowaniu umiejętności przed starciami multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Atlas Reactor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Atlas Reactor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2520M 2.5 GHz / AMD Phenom II X4 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1696 MB GeForce GTX 480 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista SP2