Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2017, 13:03

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

14. urodziny EVE Online - Sieciowe Wieści (12/05/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy o zamkniętych beta-testach Raiders of the Broken Planet, nowej postaci w Heroes of the Storm (D.Va), 14. urodzinach gry EVE Online, publicznych testach łaty 9.19 w World of Tanks i 3. sezonie w Atlas Reactor. Zapraszamy!

EVE Online świętuje kolejną wiosnę na karku

6 maja to ważna data dla twórców EVE Online. To właśnie tego dnia, 14 lat temu, został wydany wspomniany symulator statku kosmicznego w konwencji MMO, stworzony przez studio Crowd Control Productions. Co ciekawe, czas bardzo łaskawie obszedł się z tytułem. Jest to ciągle jedna z najbardziej grywalnych gier online, a liczba graczy zalogowanych na serwerze w tym samym czasie wynosi średnio 35 000.

Aby uczcić to święto, twórcy tytułu przygotowali dla graczy kilka upominków. Każdy z użytkowników, który zaloguje się w najbliższym czasie do gry, otrzyma skórkę kapsuły YC119, wyrzutnię sztucznych ogni oraz 600 sztuk różnych fajerwerków.

3. sezon w Atlas Reactor rozpoczęty

Kolejny, trzeci już sezon Atlas Reactor, turowej gry strategicznej, koncentrującej się na pojedynkach pomiędzy niewielkimi grupkami najemników, został rozpoczęty. Wraz z nim do gry trafiła też nowa zawartość.

Przede wszystkim w świecie Atlas Reactor zawitał nowy bohater – Meridian. Jest to hybryda jednostki wsparcia i atakującej, wyposażona w potężny, dwuręczny młot bojowy. Meridian przybył ze wsparciem nowej grupy mechanicznych jednostek, zwanych Hyperbotics.

Prócz avatara do gry trafiła też nowa mapa o nazwie Hyperforge. W przeciwieństwie do innych aren, tutaj gracze rozpoczynają rozgrywkę w rogach mapy, by zaraz ruszyć z impetem na otwarte pole pośrodku, w celu zdobycia potężnego ulepszenia ułatwiającego grę.

O wszystkich nowościach trzeciego sezonu możecie przeczytać tutaj.

Raiders Of The Broken Planet – rusza zamknięta beta

MercurySteam ogłosiło, że 13 maja rozpocznie się pierwsza tura zamkniętych beta-testów gry Raiders of the Broken Planet - utrzymanej w klimatach science fiction gry akcji z elementami multiplayer. Pierwsza iteracja bety potrwa 24 godziny i da możliwość przetestowania graczom asymetrycznego trybu 4 vs 1.

Informacja o beta-testach pojawiła się w sieci razem z nowo utworzoną stroną internetową oraz trailerem gry, na którym można obejrzeć wspomniany wcześniej tryb. Czterech graczy będzie odgrywało rolę Łupieżców, a ich zadaniem będzie walka z obcą grupą, prowadzoną przez innego gracza w pojedynkę.

Ogłoszono również, że Raiders of the Broken Planet będzie posiadało cztery samodzielne kampanie przygodowe. Pierwsza, Alien Myths, będzie dostępna podczas startu beta-testów. Pozostałe zostaną dodane jeszcze w tym roku.

Oficjalna data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona. Gracze mogą nadal zapisywać się do udziału w beta-testach pod tym linkiem.

D.Va zawita w Heroes of the Storm

Na serwerze testu publicznego gry Heroes of the Storm pojawił się patch, który daje możliwość pogrania nową postacią, przeniesioną prosto z OverwatchD.Vą. Wraz z łatką został też wypuszczony krótki filmik prezentujący nowego avatara, który możecie obejrzeć powyżej.

Podobnie jak w Overwatch, D.Va pojawi się w grze wraz ze swoim mechem. Postać będzie mogła działać w dwóch trybach – wspomnianego Mecha oraz Pilota. W tym pierwszym D.Va zyskuje większą odporność na obrażenia, mobilność oraz dodatkowe zdolności, w tym np. samozniszczenie. W trybie Pilota (bez używania mecha), nasza bohaterka zadaje duże obrażenia, ale posiada małą ilość punktów życia. Warto wspomnieć, że za każdym razem, kiedy mech D.Va’y zostanie zniszczony, będzie ona mogła przywołać kolejną maszynę po napełnieniu odpowiedniego wskaźnika. Ten ładuje się, gdy nasz avatar zadaje obrażenia przeciwnikom.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym patchu, zapraszamy pod ten adres. Wstępna data wydania nowej łatki to 15 maja.

Bitwy rankingowe w World of Tanks już niedługo!

Niedawno w grze World of Tanks pojawił się patch 9.18, a deweloperzy już zaczęli pracę i przygotowania do premiery wersji 9.19. Od kilku dni dostępny jest już serwer testu publicznego nowej wersji gry, na którym gracze mogą wypróbować odświeżony tryb rozgrywki – bitwy rankingowe.

Starzy wyjadacze na pewno pamiętają pierwszą wersję „rankingówek”, która nie została ciepło przyjęta przez społeczność. Tym razem Wargaming postanowiło przedstawić zupełnie nową formę bitew rankingowych, która może trafić w gusta graczy. Odświeżona odsłona tego trybu stawia przede wszystkim na grę solo oraz na walkę najwyższymi poziomami pojazdów – dziesiątkami.

Gracz, wchodząc w tryb rankingowy, będzie mógł zdobywać specjalne rangi za zwycięskie, jak i przegrane bitwy. W pierwszym przypadku nasz wynik czystego doświadczenia musi być w dwunastce najlepszych wartości w naszej drużynie. Jeżeli przegramy, zdobyte doświadczenie musi znaleźć się w trójce najlepszych wyników. Jest to bardzo sprawiedliwy system, który nagradza graczy za ich umiejętności, a nie przypisanie do drużyn.

Zdobywanie kolejnych rang wiąże się oczywiście z nagrodami. Każdy nowy poziom rangi to lepsze fanty do zdobycia. Dodatkowo na zakończenie sezonu (który trwa miesiąc) tworzony jest ranking graczy, którzy uzyskali najwięcej rang najwyższego tieru (proces ten jest zerowany co tydzień). Najlepsi z tego rankingu otrzymają jeszcze cenniejsze nagrody..

Jeżeli chcecie wziąć udział w teście publicznym, zapraszamy do pobrania klienta gry, który znajdziecie pod tym linkiem.