Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka Spacelords (PS4)

Spacelords

Raiders of the Broken Planet

Utrzymana w klimatach science fiction gra akcji studia MercurySteam Entertainment. Fabuła Spacelords (dawniej Raiders of the Broken Planet) osadzona została w odległej przyszłości.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | multiplayer | kooperacja | Xbox Play Anywhere

Okładka Spacelords (PS4)

data premiery gry:

22wrz2017

PC PS4 XONE

Raiders of the Broken Planet to opracowana z myślą o platformie PC, PS4 i XONE gra akcji utrzymana w klimatach science fiction. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia MercurySteam, czyli zespołu mającego na koncie takie tytuły jak Castlevania: Lords of Shadow, Clive Barker's Jericho czy Scrapland.

Fabuła

Akcja toczy się w odległej przyszłości, na terenie zlokalizowanego w Konstelacji Lira tytułowego świata, znanego jako Pęknięta Planeta. Dawno temu w miejscu tym odkryto tajemniczą substancję nazwaną Aleph, potrafiącą znacząco wzmacniać zdolności żywych organizmów. W rezultacie w ten zakątek galaktyki zaczęły ściągać tłumy zainteresowanych wykorzystaniem tego odkrycia.

Gdy rozpoczyna się akcja gry, planeta jest miejscem wojny pomiędzy licznymi przestępczymi organizacjami. Stawka konfliktu jest wysoka, gdyż zwycięska frakcja przejmie kontrolę nad złożami Alephu, co w praktyce pozwoli jej zapanować nad całą galaktyką.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 i XONE Raiders of the Broken Planet oferuje tradycyjną kampanię fabularną, zrealizowaną w formie cyklicznie udostępnianych epizodów. Sercem gry jest jednak tryb multiplayer. Zabawa sprowadza się do toczonych w sporej skali bitew między dwoma frakcjami. Jedna z nich, nazwana Raiders, musi odpierać ataki stronnictwa Invaders. W starciach wykorzystujemy szeroki arsenał futurystycznej broni palnej, jak również liczną broń białą, służącą do walki w zwarciu.

Tryb multiplayer został zaprojektowany w sposób asymetryczny. Oznacza to, że możliwości obu grup biorących udział w konflikcie nie równoważą się nawzajem. Zamiast tego dysponują one bardzo odmiennymi zdolnościami, cechami i uzbrojeniem, przez co kierowanie każdą z nich zapewnia diametralnie inne doświadczenie i wymaga zastosowania unikalnych taktyk.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Spacelords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Spacelords

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3.2 GHz/AMD Athlon FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560/Radeon R7 260 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 290X lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 10
Debiutuje darmowe Spacelords – odświeżona wersja Raiders of the Broken Planet
Debiutuje darmowe Spacelords – odświeżona wersja Raiders of the Broken Planet

wiadomość24 sierpnia 2018

Hiszpański deweloper MercurySteam zdecydował się na wznowienie Raiders of the Broken Planet pod nowym tytułem - Spacelords. Gra jest już dostępna do pobrania za darmo.

Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords
Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords

wiadomość22 lipca 2018

Hiszpański deweloper MercurySteam zdecydował się na wznowienie Raiders of the Broken Planet pod nowym tytułem i usunięcie z gry wszystkich płatności. Równocześnie dodana zostanie kolejna kampania fabularna.

Wszystkie kampanie Raiders of the Broken Planet za darmo na Steamie
Wszystkie kampanie Raiders of the Broken Planet za darmo na Steamie

wiadomość24 maja 2018

Do jutra do godziny 19:00 mamy możliwość zdobycia za darmo trzech kampanii do pecetowej wersji Raiders of the Broken Planet – osadzonej w świecie science fiction gry akcji od studia MercurySteam Entertainment.

Otwarta beta Raiders of the Broken Planet już dostępna
Otwarta beta Raiders of the Broken Planet już dostępna

wiadomość16 września 2017

Zgodnie ze złożoną niedawno obietnicą studio MercurySteam rozpoczęło otwarte beta-testy gry akcji Raiders of the Broken Planet.

Raiders of the Broken Planet - otwarta beta i pierwsza kampania ukażą się w tym miesiącu
Raiders of the Broken Planet - otwarta beta i pierwsza kampania ukażą się w tym miesiącu

wiadomość8 września 2017

Poznaliśmy termin premiery pierwszej kampanii gry Raiders of the Broken Planet. Alien Myths ukaże się 22 września, a wcześniej odbędą się otwarte beta-testy produkcji na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach.

PC
PS4
XONE