Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2018, 09:09

Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords

Hiszpański deweloper MercurySteam zdecydował się na wznowienie Raiders of the Broken Planet pod nowym tytułem i usunięcie z gry wszystkich płatności. Równocześnie dodana zostanie kolejna kampania fabularna.

Raiders of the Broken Planet zostanie opublikowane pod nowym tytułem za nieco ponad miesiąc, 23 sierpnia. Wtedy też pojawi się kolejna kampania dla pojedynczego gracza - Council Apocalypse. Cała zawartość Spacelords dostępna będzie za darmo.

Gra opublikowana zostanie ponownie, pod nowym tytułem. - Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords - wiadomość - 2018-07-23
Gra opublikowana zostanie ponownie, pod nowym tytułem.

Chociaż tryb multiplayer stanowi trzon rozgrywki, Raiders of the Broken Planet otrzymało trzy różne kampanie dla pojedynczego gracza: Alien Myths, Wardog Fury oraz Hades Betrayal. Wraz ze wznowieniem gry pod innym tytułem, doczeka się ona kolejnej kampanii. Council Apocalypse będzie zawierać cztery misje oraz Valerię - nową bohaterkę do zrekrutowania.

Studio MercurySteam chce, aby relaunch Raiders of the Broken Planet nie był jedynie sporą aktualizacją. Spacelords ma być nową grą, zbudowaną w oparciu o dotychczasową zawartość. Dla świeżych graczy będzie oferować wielkie uniwersum utrzymane w klimatach science fiction, natomiast weterani Raiders of the Broken Planet doczekają się licznych poprawek, o które prosili twórców.

Cała zawartość gry dostępna będzie za darmo. - Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords - wiadomość - 2018-07-23
Cała zawartość gry dostępna będzie za darmo.

Powody decyzji o wznowieniu gry tłumaczył przy okazji ogłoszenia Spacelords reżyser gry, Enric Álvarez. Okazało się, że model biznesowy Raiders of the Broken Planet, który zakładał publikowanie nowych kampanii w niskiej cenie 9,99 dolarów (w Polsce ok. 36 zł), nie sprawdził się. Tytuł nie przyciągnął oczekiwanych milionów fanów grających równocześnie i odkrywających razem nową zawartość, co skłoniło twórców do przejścia na model free-to-play.

Zdaniem Álvareza zmiana tytułu jest konieczna, aby lepiej oddana została treść samej gry. Nazwa Raiders of the Broken Planet może wprowadzać w błąd, gdyż tytułowi najeźdźcy wcale nie są tutaj najważniejsi. Kluczem do historii przedstawianych w grze jest drogocenna substancja Aleph, o którą walczą wszystkie frakcje.

MercurySteam nie chce, aby osoby, które już zapłaciły za dodatkowe kampanie, poczuły się oszukane przejściem gry na darmowy model biznesowy. Dlatego przygotowywana jest dla nich specjalna zawartość, która nie będzie dostępna dla nikogo innego. Twórcy nie zdradzili jednak, czego dokładnie mogą się spodziewać gracze.

Aby ułatwić zapoznanie się z Raiders of the Broken Planet przed wznowieniem, twórcy zapowiedzieli kilka zmian, które wejdą w życie od jutra, 23 lipca. Dostępne co tydzień darmowe misje teraz odświeżane będą każdego dnia. Znacznemu zmniejszeniu ulegnie cena, jaką w walucie gry trzeba ponosić, aby „wypożyczyć” misje.

Esencją rozgrywki pozostaną starcia dla wielu graczy. - Raiders of the Broken Planet przechodzi na free-to-play i zmienia tytuł na Spacelords - wiadomość - 2018-07-23
Esencją rozgrywki pozostaną starcia dla wielu graczy.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Dualshockers, Enric Álvarez zdradził, że w Spacelords zagramy między platformami. Cross-play umożliwiać będzie starcia graczy pecetowych z konsolowymi. Prawdopodobnie jednak posiadacze PlayStation 4 nie zmierzą się z graczami xboksowymi. Studio MercurySteam chciało wydać tytuł także na Nintendo Switch, jednak aktualnie jest to niemożliwe z powodu zbyt małych zasobów ludzkich.

Cały wywiad z Enrikiem Álvarezem możecie obejrzeć poniżej.

Pierwsze informacje na temat Raiders of the Broken Planet pojawiły się w lipcu 2015 roku. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Hiszpańskie MercurySteam ma na swoim koncie m.in. Clive Barker's Jericho oraz Castlevania: Lords of Shadow wraz z wydaną w 2014 roku kontynuacją - Castlevania: Lords of Shadow 2.