Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2015, 10:54

Nowy projekt twórców Castlevania: Lords of Shadow postawi na klimaty science-fiction

Znane m.in. z American McGee presents: Scrapland oraz serii Castlevania: Lords of Shadow studio MercurySteam pracuje nad nowym projektem, który ma zostać zapowiedziany już wkrótce. Na razie wiemy o nim tylko tyle, że osadzony będzie w realiach sci-fi.

Ten obrazek to na razie jedyny udostępniony materiał z nowego projektu studia. - Następny projekt twórców Castlevania: Lords of Shadow postawi na klimaty science-fiction - wiadomość - 2015-07-26
Ten obrazek to na razie jedyny udostępniony materiał z nowego projektu studia.

Studio MercurySteam nie mogło zaliczyć ostatniego roku do udanych. Castlevania: Lords of Shadow 2 spotkało się z chłodnym przyjęciem i nie powtórzyło sukcesu pierwszej części. Teraz zespół jest jednak gotów zostawić tę porażkę za sobą i zająć się czymś nowym. Na oficjalnej stronie pojawiła się bowiem grafika zapowiadająca rychłe ujawnienie kolejnego projektu.

Na razie nie znamy tytuły gry, jej gatunku, ani platform docelowych. Jedynym, co możemy wywnioskować z tego obrazka jest fakt, że tym razem autorzy zamierzają postawić na klimaty science-fiction. Nie wiemy też kiedy projekt zostanie oficjalnie ujawniony, ale tegoroczna edycja targów Gamescom wydaje się być bardzo prawdopodobnym kandydatem.

Przypomnijmy, że MercurySteam to hiszpańskie studio założone przez część byłych pracowników znanego z Severance: Blade of Darkness zespołu RebelAct. Pod nowym szyldem autorzy zadebiutowali w 2004 roku grą American McGee presents: Scrapland. Twórcy mają na koncie m.in. również strzelankę Clive Barker's Jericho. Do tej pory ich największym sukcesem pozostaje Castlevania: Lords of Shadow z 2010 roku i jest to jednocześnie najpopularniejsza odsłona tej serii w historii. Studio opracowało jeszcze także Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate, będące produkcją poboczną w stosunku do głównych części.

  1. MercurySteam – oficjalna strona studia