Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2015, 13:52

autor: Adrian Werner

Everspace - trailer kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire

Autorzy serii Galaxy on Fire założyli nowe studio i pracują nad pecetową kosmiczną strzelanką z elementami roguelike zatytułowaną Everspace. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun tego projektu.

Studio Rockfish udostępniło nowy filmik ze swojego debiutanckiego projektu, czyli kosmicznej strzelanki z elementami roguelike zatytułowanej Everspace. Materiał pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry (autorzy nie osiągnęli nawet jeszcze fazy alfa), ale już teraz produkcja prezentuje się imponująco pod względem jakości grafiki, co częściowo jest zasługą wykorzystania silnika Unreal Engine 4. Zwiastun opracowano w celach promocyjnych, aby pomóc grze w dostaniu się na usługę Steam dzięki głosom oddanym w ramach programu Greenlight. Obecnie w planach jest wyłącznie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w 2016 roku. Autorzy zamierzają uruchomić w przyszłym miesiącu Kickstartera, aby zebrać dodatkowe środki na produkcję. Warto dodać, że twórcy wcześniej byli zatrudnieni w studiu Fishlabs, gdzie opracowali przeznaczoną głównie na rynek mobilny serię kosmicznych strzelanek Galaxy on Fire.

Obecnie rynek pecetowy przeżywa prawdziwy renesans gier pozwalających zasiąść w kokpitach statków kosmicznych, ale większość tego typu produkcji kładzie nacisk na aspekt symulacyjny i skomplikowane mechanizmy rozgrywki. Everspace ma być inne i jego autorzy chcą opracować strzelankę z prostym systemem sterowania, dynamiczną akcją i piękną grafiką. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły, ale ma ona być istotnym elementem całego projektu. Opracowanie scenariusza powierzono bowiemFalko Löfflerowi, który stworzył fabuły w takich przygodówkach jak Jack Keane czy wszystkich odsłon serii Anhk.

Everspace - pierwszy zwiastun kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire - ilustracja #1

Akcję będziemy mogli obserwować zarówno z kokpitu, jak i kamery umieszczonej za naszym statkiem. Czas w grze spędzimy na eksplorowaniu galaktyki o otwartej strukturze, gromadzeniu surowców, walce oraz wypełnianiu misji. Potyczki będą stuprocentowo zręcznościowe, a ich przebieg urozmaici potężny system uszkodzeń. Kluczową rolę odegra naprawianie statku oraz jego modyfikowanie za pomocą rozbudowanego systemu ulepszania tej maszyny.

Co ciekawe, gra jest projektowana tak, aby gracz ginął w miarę często. Zgon jego postaci nie zakończy jednak zabawy. Zamiast tego zaczniemy od nowa w innej wersji tego samego uniwersum, gdzie kluczowe elementy zostaną mocno przerobione i poprzestawiane, tak aby za każdym razem czekały na nas nowe przygody. Jednocześnie nie będziemy jednak startowali od zera. Zamiast tego otrzymamy sporo sprzętu, tym lepszego, im lepiej nam poszło podczas poprzedniej rozgrywki. W ten sposób autorzy chcą osiągnąć cykl śmierci i odrodzeń, w którym krok po kroku będziemy stawali się coraz potężniejsi.

  1. Everspace – oficjalna strona gry
  2. Everspace w Steam Greenlight
Everspace - pierwszy zwiastun kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire - ilustracja #2
Everspace - pierwszy zwiastun kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire - ilustracja #3
Everspace - pierwszy zwiastun kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire - ilustracja #4
Everspace - pierwszy zwiastun kosmicznej strzelanki autorów Galaxy on Fire - ilustracja #5