Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2018, 09:38

autor: Osti

Bethesda daje zielone światło dla moda Fallout: New California

Wszystko wskazuje na to, że powstający od kilku lat potężny fanowski mod niedługo ujrzy światło dzienne. Mimo obaw ze strony twórców, związanych z dodatkiem do planszówki pod tą samą nazwą, Bethesda nie zamierza w żaden sposób wstrzymać publikacji Fallout: New California.

Ambitny mod powstaje od 2009 roku. - Bethesda daje zielone światło dla moda Fallout: New California - wiadomość - 2018-07-23
Ambitny mod powstaje od 2009 roku.

Na początku czerwca dowiedzieliśmy się, że mod doczeka się oficjalnej premiery 23 października tego roku. Ekipa pracująca nad Fallout: New California obawiała się jednak, że Bethesda, posiadająca wszystkie prawa do marki, zablokuje publikację projektu. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że niedawno ukazał się dodatek do gry planszowej Fallout, nazwany właśnie New California. Tak się jednak nie stanie, gdyż wydawca oficjalnie dał moderom zielone światło.

Przedstawiciele Bethesdy nie widzą żadnego problemu w modzie mającym stanowić prequel do Fallout: New Vegas. Według nich to bardzo dobrze, że dzięki modom ludzie mogą tworzyć w grze cokolwiek tylko zechcą. Co więcej, życzą ekipie powodzenia w pracy.

Fallout: New California powstaje od 2009 roku. Tytuł będzie zawierał pełnoprawną kampanię, w której gracze wcielą się w mieszkańca Krypty 18. Mod wprowadzi zupełnie nową mapę, przedstawiającą okolice przełęczy Cajon w południowej Kalifornii. Twórcy przygotowali między innymi nowe radio oraz pełny aktorski dubbing, który został stworzony dzięki zaangażowaniu rosnącej społeczności fanów.