Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2018, 10:46

Spider-Man: nowe informacje z San Diego Comic-Con

Podczas tegorocznego Comic-Conu w San Diego twórcy z Insomniac Games bardzo chętnie dzielili się informacjami na temat nowej gry ze Spider-Manem w roli głównej.

Dopiero co Insomniac Games zaprezentowało nowy zwiastun Spider-Mana na PlayStation 4, a już pojawiły się kolejne ciekawe dane na temat tytułu. Podzielili się nimi dyrektor kreatywny Bryan Intihar, odpowiadający za gry dyrektor kreatywny Marvela Bill Rosemann oraz aktor wcielający się w Petera Parkera - Yuri Lowenthal, w czasie livestreamu z San Diego.

Peter Parker w stroju będzie zachowywał się zupełnie inaczej niż bez niego. - Spider-Man: nowe informacje z San Diego Comic-Con - wiadomość - 2018-07-23
Peter Parker w stroju będzie zachowywał się zupełnie inaczej niż bez niego.

Według twórców, postać Milesa Moralesa opiera się na jego wizerunku znanym z komiksów. Generalnie można uznać go za najwierniejszego „fanboya” Spider-Mana. Przyjaźń i partnerstwo są ważnymi elementami opowiadanej historii, dlatego starano się jak najlepiej pokazać relacje Petera z Milesem oraz Mary Jane. Sam Yuri Lowenthal przyznaje, że sceny z Moralesem należą do jego ulubionych.

Postać Spider-Mana będzie odzywać się w różny sposób w zależności od tego, z kim rozmawia. Peter noszący maskę będzie znacznie bardziej pewny siebie. Po zdjęciu kostiumu jego zachowanie się zmieni. Mniejsza pewność siebie doprowadzi do kilku niezręcznych sytuacji, co twórcy określili jako „ujmujące”.

Choć Insomniac Games z dużym szacunkiem podchodzi do materiału źródłowego, to nie boi się też „nieco namieszać”. Dlatego niektóre postacie zostaną przedstawione w zupełnie nowatorski sposób. Za przykład posłużyła Mary Jane, która jako reporterka zostanie rzucona w sam środek wydarzeń i ukaże graczom, jak to jest być zwykłym człowiekiem w świecie pełnym superbohaterów.

Czymś nowym ma być także kostium Spider-Mana: Velocity Suit, którego nazwa stanowi pewną sugestię związaną z jego funkcjonalnością (w końcu „velocity” tłumaczyć można jako „szybkość” lub „prędkość”). Strój zaprojektował Adi Granov, mający udział w pracach nad filmami Iron Man oraz Czarna Pantera.

Pajęcze zdolności zapewnią wiele opcji rozwiązywania problemów. - Spider-Man: nowe informacje z San Diego Comic-Con - wiadomość - 2018-07-23
Pajęcze zdolności zapewnią wiele opcji rozwiązywania problemów.

Twórcy opowiedzieli nieco więcej o Silver Sable, którą po raz pierwszy mogliśmy oglądać na nowym zwiastunie. Jest ona przeciwnikiem Spider-Mana, ale nie stoi także po stronie złoczyńców, co ma nadać fabule więcej dynamiki i nieprzewidywalności. W postać Silver Sable wciela się Nichole Elise.

Dyrektor kreatywny Bryan Intihar nie zdradza, czy oprócz Mary Jane Watson będziemy mogli zagrać także jako Miles Morales. Zapowiada jedynie, że na graczy czeka mnóstwo zawartości. Oprócz wątku głównego na rozległej mapie świata pojawić ma się dużo aktywności pobocznych.

Walki najwygodniej toczyć z wykorzystaniem sieci. - Spider-Man: nowe informacje z San Diego Comic-Con - wiadomość - 2018-07-23
Walki najwygodniej toczyć z wykorzystaniem sieci.

Wiadomo już, że pierwsze DLC do Spider-Mana zatytułowane zostanie The City that Never Sleeps. Pojawi się w nim postać Black Cat, która swym wyglądem (podobnie zresztą jak wszyscy złoczyńcy) ma nawiązywać do klasycznego, komiksowego wizerunku. Jeszcze przed premierą DLC w „podstawce” również mogą pojawiać się informacje na temat Black Cat.

Niejako podsumowując wywiad, Bill Rosemann powiedział, że ekipa pracująca nad Spider-Manem nie ma zamiaru tego zepsuć. Tytuł ma być „najlepszą grą o Człowieku-pająku w historii, najlepszą grą Marvela w historii, najlepszą grą studia Insomniac w historii i najlepszą grą wideo w historii”. Bardzo ambitne podejście do tematu, ale czy realne? Przekonamy się 7 września, czyli w dniu premiery produkcji, wyłącznie na konsoli PlayStation 4.