Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2017, 10:20

autor: AlexB

Poznaj drugą grywalną postać w Spider-Manie od Insomniac Games

Bryan Intihar, jeden z twórców Spider-Mana od Insomniac Games, potwierdził to, co mogliśmy zobaczyć w ostatnim trailerze produkcji. W grze wcielimy się nie tylko w Petera Parkera, ale również w Mary Jane Watson.

SPIDER-MAN W SKRÓCIE:
  • Producent: Insomniac Games;
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment;
  • Platforma docelowa: PlayStation 4;
  • Premiera: 2018

Podczas konferencji Sony zorganizowanej przy okazji tegorocznej edycji Paris Games Week zaprezentowano nowy zwiastun Spider-Mana od Insomniac Games, czyli interesująco zapowiadającego się ekskluzywnego tytułu na PlayStation 4, w którym wcielimy się w jednego z najpopularniejszych bohaterów ze stajni Marvela i będziemy walczyć z przestępczością w Nowym Jorku. Trailer skupiał się przede wszystkim na fabule, lecz mogliśmy na nim zobaczyć również fragmenty rozgrywki, głównie z etapów, w których Peter Parker zdejmuje maskę Człowieka-Pająka i stara się prowadzić normalne życie. Co ciekawe, zajawka dość mocno zasugerowała, że nie będzie on jedynym bohaterem, nad którym kontrolę będzie mógł objąć gracz. W pewnym momencie można było zobaczyć, że rolę protagonistki przejęła Mary Jane Watson, czyli najbardziej rozpoznawalna ukochana sympatycznego herosa. Obserwacje graczy potwierdził w wywiadzie dla serwisu IGN Bryan Intihar, jeden z pracowników Insomniac Games, zajmujący się stroną kreatywną Spider-Mana na PlayStation 4.

Tak! Mogę potwierdzić, będziesz mógł grać w niektórych etapach jako Mary Jane.

Rola Mary Jane w Spider-Manie od Insomniac Games będzie dość rozbudowana. - Poznaj drugą grywalną postać w Spider-Manie od Insomniac Games - wiadomość - 2017-11-02
Rola Mary Jane w Spider-Manie od Insomniac Games będzie dość rozbudowana.

Warto odnotować, że objęcie kontroli nad postacią Mary Jane nie będzie stanowiło jedynie prostego przerywnika fabularnego. Wokół tej bohaterki zbudowany został cały wątek i specjalne mechaniki rozgrywki. Cytując Intihara:

Będzie to zupełnie inne doświadczenie niż granie jako Spider-Man, pasujące do postaci, jaką jest Mary Jane w naszej grze – reporterki Daily Bugle. Staraliśmy się jak najlepiej oddać specyfikę jej zawodu. Ponadto interesujące wydaje się dla nas pokazanie, jak w wykreowanym przez nas świecie superbohaterów radzą sobie ludzie pozbawieni nadludzkich mocy, co w ogóle oznacza bycie taką osobą. Dlatego też postanowiliśmy oddać graczom kontrolę nad jedną z nich. (...) Naprawdę podoba mi się postać Mary Jane w naszej grze, zwłaszcza że obsadziliśmy ją w roli, w której zazwyczaj jej nie widujemy. Nie jest ona tu typową „damą w opałach”. Jest dużo bardziej zdolna i chętniej podejmuje ryzyko.

Jaką rolę odegra Miles Morales w nadchodzącej grze o Spider-Manie? - Poznaj drugą grywalną postać w Spider-Manie od Insomniac Games - wiadomość - 2017-11-02
Jaką rolę odegra Miles Morales w nadchodzącej grze o Spider-Manie?

W dalszej części wywiadu Intihar opowiedział nieco o motywach kierujących zespołem podczas tworzenia poziomów, w których Peter Parker zdejmuje maskę i zajmuje się swoim życiem prywatnym.

Myślę, że Peter Parker jest tak samo ważny jak Spider-Man i to po części pokazuje zaprezentowany przez nas trailer. (…) Nie chcę zdradzać szczegółów, ale wiedz, że według mnie, aby w pełni zrozumieć postać Spider-Mana, musisz doświadczyć zwykłego życia Petera. (…) I to jest fajne.

Nie będzie to pierwszy przypadek, gdy gracze obejmą kontrolę nad Peterem Parkerem. Tego typu poziomy były obecne chociażby w The Amazing Spider-Man 2.

Intihar został również zapytany o postać Milesa Moralesa, który także pojawia się na moment w trailerze. Deweloper odmówił komentarza na ten temat. Przypominamy, że Morales w serii Ultimate przejął obowiązki Spider-Mana po śmierci Petera Parkera. Jego obecność w zaprezentowanym niedawno zwiastunie uruchomiła falę spekulacji. Czyżby w nadchodzącej grze przyszło nam się wcielić nie w jednego, a w aż dwóch Ludzi-Pająków?

Spider-Man od Insomniac Games zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 4 w 2018 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spider-Man

Spider-Man