Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS4PS3XONEWPiOS3DSANDWiiU
Okładka The Amazing Spider-Man 2 (PC)

The Amazing Spider-Man 2

Przygodowa gra akcji, stanowiąca sequel produkcji z 2012 roku. Dewelopingiem The Amazing Spider-Man 2 zajęło się francuskie studiu Beenox Inc.

Akcji | TPP | sandbox | superbohaterowie | Spider-Man | filmy | Marvel Comics

Okładka The Amazing Spider-Man 2 (PC)

data premiery gry:

17kwi2014

AND

18kwi2014

iOS

29kwi2014

XONE

30kwi2014

PS4 PS3 WiiU 3DS PC X360

9maj2014

WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji z jednym z najsłynniejszych superbohaterów wydawnictwa Marvel w roli głównej. Produkcję opracowało francuskie studio Beenox, czyli zespół odpowiedzialny również za poprzednią odsłonę serii.

Pod względem fabularnym gra stanowi kontynuację gry The Amazing Spider-Man z 2012 roku i nie jest adaptacją filmu kinowego z Andrew Garfieldem. Oba projekty łączą pewne wątki i sceny, ale ogólnie podążają one innymi ścieżkami, dzięki czemu scenariusz przygotowany przez autorów jest świeżą opowieścią, która nie znudzi osoby mające już za sobą seans na srebrnym ekranie.

Pod względem mechanizmów rozgrywki The Amazing Spider-Man 2 stanowi rozwinięcie rozwiązań z pierwszej części. Otrzymujemy zatem duży otwarty świat, który eksplorujemy bujając się na pajęczynach. Autorzy poświęcili dużo czasu na ulepszenie tego aspektu zabawy. Poruszanie się po mieście przy pomocy pajęczyny odbywa się za pomocą lewego i prawego triggera na padzie, a rządzący tym system został mocno zmodyfikowany, tak aby sieci przyczepiały się do budynków. Poza eksploracją kluczową rolę odgrywa walka. Bohater otrzymał spory zestaw nowych ciosów i może również wykorzystywać podczas starć różne rodzaje pajęczyny.

Twórcy nie ograniczyli się jedynie do ulepszania elementów z poprzedniej części. Pojawiły się również nowości, z którym najważniejszą system śledzący zachowanie gracza. Nagradza on decyzje i akcje godne szlachetnego superbohatera, w tym zwłaszcza łapanie przestępców i ratowanie niewinnych mieszkańców miasta. Jednocześnie negatywne konsekwencje spotkają osoby, które zignorują kryminalistów i ludzi w potrzebie. Znacząco rozbudowano również sekcje, w których kierujemy Peterem Parkerem w stroju cywilnym. Teraz stanowią one pełnowartościowe misje opierające się głównie na prowadzeniu dochodzeń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 796 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do The Amazing Spider-Man 2

Klasyfikacja PEGI The Amazing Spider-Man 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Amazing Spider-Man 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 285 GTX lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan zniknęło z cyfrowej dystrybucji
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan zniknęło z cyfrowej dystrybucji

wiadomość4 stycznia 2017

Dostępne na rynku od maja 2016 roku Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutants in Manhattan z niewyjaśnionych powodów zniknęło ze sklepów Xbox Games, PlayStation Store i Steam. To samo spotkało także gry The Amazing Spider-Man i The Amazing Spider-Man 2.

The Amazing Spider-Man 2 lekarstwem na dominację Titanfalla - Top 10 UK (27 kwietnia - 3 maja)
The Amazing Spider-Man 2 lekarstwem na dominację Titanfalla - Top 10 UK (27 kwietnia - 3 maja)

wiadomość6 maja 2014

The Amazing Spider-Man 2 dzięki wsparciu Hollywood został najchętniej kupowaną grą ubiegłego tygodnia w handlu detalicznym w Wielkiej Brytanii. Warto jednak sprawdzić czym jeszcze zachwycali się angielscy klienci w ciągu minionych kilku dni.

The Amazing Spider-Man 2 zadebiutował w Stanach Zjednoczonych
The Amazing Spider-Man 2 zadebiutował w Stanach Zjednoczonych

wiadomość30 kwietnia 2014

W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafił The Amazing Spider-Man 2, czyli przygodowa gra akcji ze słynnych superbohaterem wydawnictwa Marvel w roli głównej. Na polską premierę poczekamy do 9 maja.

Wieści ze świata (The Amazing Spider-Man 2, The Banner Saga) 18/4/14
Wieści ze świata (The Amazing Spider-Man 2, The Banner Saga) 18/4/14

wiadomość18 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o rozwiązanym problemie ze znakiem towarowym The Banner Saga, e-booku na licencji gry Watch Dogs, a także niepewnym losie The Amazing Spider-Man 2 w wersji na Xboksa One. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Amazing Spider-Man 2 - obejrzyj rozgrywkę z wersji na Xboksa 360

wiadomość23 marca 2014

Osoby z niecierpliwością wyczekujące gry The Amazing Spider-Man 2 od studia Beenox mogą w końcu zaznajomić się z kilkuminutowym materiałem wideo, prezentującym rozgrywkę z nadchodzącej produkcji. Tytuł ukaże się w Europie 2 maja na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Wii U, 3DS oraz na komputerach osobistych.

PC
X360
XONE
PS4
PS3
WiiU
3DS
AND
iOS
WP