Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS3XONEX360WiiU3DSANDiOSWP
Okładka The Amazing Spider-Man 2 (PC)
OkładkaThe Amazing Spider-Man 2 (PC)

The Amazing Spider-Man 2

Przygodowa gra akcji, stanowiąca sequel produkcji z 2012 roku. Dewelopingiem The Amazing Spider-Man 2 zajęło się francuskie studiu Beenox Inc.

Akcji | TPP | sandbox | superbohaterowie | Spider-Man | filmy | Marvel Comics

The Amazing Spider-Man 2 Premiera

17kwi2014

AND

18kwi2014

iOS

29kwi2014

XONE

30kwi2014

PS4 PS3 WiiU 3DS PC X360

9maj2014

WP

Gry podobne do The Amazing Spider-Man 2

Batman: Arkham City

Prototype 2

Darksiders

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji z jednym z najsłynniejszych superbohaterów wydawnictwa Marvel w roli głównej. Produkcję opracowało francuskie studio Beenox, czyli zespół odpowiedzialny również za poprzednią odsłonę serii.

Pod względem fabularnym gra stanowi kontynuację gry The Amazing Spider-Man z 2012 roku i nie jest adaptacją filmu kinowego z Andrew Garfieldem. Oba projekty łączą pewne wątki i sceny, ale ogólnie podążają one innymi ścieżkami, dzięki czemu scenariusz przygotowany przez autorów jest świeżą opowieścią, która nie znudzi osoby mające już za sobą seans na srebrnym ekranie.

Pod względem mechanizmów rozgrywki The Amazing Spider-Man 2 stanowi rozwinięcie rozwiązań z pierwszej części. Otrzymujemy zatem duży otwarty świat, który eksplorujemy bujając się na pajęczynach. Autorzy poświęcili dużo czasu na ulepszenie tego aspektu zabawy. Poruszanie się po mieście przy pomocy pajęczyny odbywa się za pomocą lewego i prawego triggera na padzie, a rządzący tym system został mocno zmodyfikowany, tak aby sieci przyczepiały się do budynków. Poza eksploracją kluczową rolę odgrywa walka. Bohater otrzymał spory zestaw nowych ciosów i może również wykorzystywać podczas starć różne rodzaje pajęczyny.

Twórcy nie ograniczyli się jedynie do ulepszania elementów z poprzedniej części. Pojawiły się również nowości, z którym najważniejszą system śledzący zachowanie gracza. Nagradza on decyzje i akcje godne szlachetnego superbohatera, w tym zwłaszcza łapanie przestępców i ratowanie niewinnych mieszkańców miasta. Jednocześnie negatywne konsekwencje spotkają osoby, które zignorują kryminalistów i ludzi w potrzebie. Znacząco rozbudowano również sekcje, w których kierujemy Peterem Parkerem w stroju cywilnym. Teraz stanowią one pełnowartościowe misje opierające się głównie na prowadzeniu dochodzeń.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 819 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 324 głosów czytelników.

The Amazing Spider-Man 2 cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Amazing Spider-Man 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Amazing Spider-Man 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 285 GTX lub lepsza)
  • 9 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1
PC
X360
XONE
PS4
PS3
WiiU
3DS
AND
iOS
WP