Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 09:07

autor: Sarge

The Amazing Spider-Man 2 - data premiery gry i bonusy pre-orderowe

Firma Activision Blizzard ujawniła dokładną datę premiery gry The Amazing Spider-Man 2 oraz bonusy za zamówienie jej przed debiutem. Te ostatnie dotyczą wprawdzie dwóch sklepów zagranicznych, ale mamy nadzieję, że prędzej czy później pojawią się także w ofercie polskich sieci.

Firma Activision Blizzard ogłosiła, że gra The Amazing Spider-Man 2 zadebiutuje w Europie 2 maja bieżącego roku (trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych). Oznacza to, że twórcom uda się prawdopodobnie dotrzymać wcześniejszej obietnicy zakładającej premierę wiosną. Zgodnie z zapowiedziami, produkcja studia Beenox ukaże się w wersjach na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360, Wii U oraz 3DS-a. Amerykański wydawca potwierdził także że osoby zamawiające grę przedpremierowo w sklepach GAME lub GameStop otrzymają w prezencie ekskluzywny dodatek DLC The Web Threads Suit Pack. Na razie mowa wprawdzie tylko o tych dwóch zagranicznych sieciach, ale nie można wykluczyć, że wybrani sprzedawcy w Polsce również będą mogli zaoferować ten bonus.

Tak wyglądają stroje wchodzące w skład dodatku DLC The Web Threads Suit Pack - The Amazing Spider-Man 2 - data premiery gry i bonusy pre-orderowe - wiadomość - 2014-03-04
Tak wyglądają stroje wchodzące w skład dodatku DLC The Web Threads Suit Pack

The Web Threads Suit Pack to rozszerzenie dające dostęp do czterech dodatkowych strojów dla Spider-Mana (Iron Spider Suit, Cosmic Spider-Man Suit, Black Suit, Noir Suit). Każdy z nich różni się nie tylko wyglądem, ale też specjalnymi bonusami w walce (szczegóły na temat tych ostatnich nie są znane). Wszystkie cztery przebrania możecie obejrzeć na powyższym zdjęciu.

The Amazing Spider-Man 2 to przede wszystkim kontynuacja produkcji studia Beenox z 2012 roku, a nie adaptacja nadchodzącego filmu o tym samym tytule. Oznacza to, że nie będzie to wierna kopia obrazu kinowego – oba rodzaje mediów mają iść swoją własną drogą. Mimo wszystko, pewne kluczowe elementy z filmu znajdą się w grze.

Twórcy obiecują kilka usprawnień względem poprzedniej części – mowa m.in. o bardziej rozbudowanym świecie, wprowadzeniu cech charakterystycznych dla gatunku RPG, usprawnionej walce i sterowaniu, czy systemie nagradzającym lub karzącym gracza za jego nastawienie do obywateli wirtualnego miasta.