Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 10:12

autor: luckie

South Park: Kijek Prawdy debiutuje w USA. Sprawdź pierwsze recenzje

South Park: Kijek Prawdy, czyli najnowsza produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment, zadebiutowała dziś w Ameryce Północnej. Pierwsze recenzje są bardzo pochlebne – wygląda na to, że wreszcie mamy grę, na którą od dawna czekali fani serialu!

Miks klasycznego cRPG-a z humorem South Parku? To musiało się udać! - South Park: Kijek Prawdy debiutuje w USA. Sprawdź pierwsze recenzje - wiadomość - 2014-03-04
Miks klasycznego cRPG-a z humorem South Parku? To musiało się udać!
South Park: Kijek Prawdy w skrócie
 1. Producent: Obsidian Entertainment
 2. Wydawca: Ubisoft
 3. Gatunek: cRPG
 4. Cechy szczególne: gra oparta na serialu animowanym South Park
 5. Platformy sprzętowe: PC, PS3, X360

South Park: Kijek Prawdy trafił dziś do sprzedaży w USA i Kanadzie. Najnowsze dzieło studia Obsidian Entertainment, prawdziwych weteranów branży (Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Neverwinter Nights II, Fallout: New Vegas), bierze na warsztat słynny amerykański serial animowany, kojarzony najczęściej z charakterystyczną oprawą graficzną i zamiłowaniem do kontrowersyjnych tematów. Proces twórczy zainspirowali i nadzorowali autorzy pierwowzoru – Matt Stone i Trey Parker – którzy chcieli, aby na kanwie ich dzieła wreszcie powstała dobra gra wideo. W Ameryce Północnej South Park: Kijek Prawdy zadebiutował już w edycji na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360. W Europie (gdzie wersje konsolowe zostały ocenzurowane) tytuł ukaże się w najbliższy czwartek – 6 marca. Do tego czasu grę wciąż da się zamawiać w przedpremierze. W naszym kraju pojawi się ona w wersji z polskimi napisami.

 1. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy PC
 2. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy X360
 3. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy PS3

Recenzje

South Park jest znany przede wszystkim z wyśmiewania wszelkich możliwych elementów popkultury oraz bieżących wydarzeń. Nie inaczej sprawa ma się z grą South Park: Kijek Prawdy. Obecność twórców serialu przy pracach nad grą zagwarantowała podobny poziom humoru, który na pewno docenią fani oryginału. Z kolei fakt, że tytułem zajmowało się studio doświadczone w tworzeniu turowych cRPG-ów, przyczynił się do powstania udanej, satysfakcjonującej mechaniki rozgrywki. Z drugiej strony, póki co grę trapi sporo niedoróbek technicznych, na które często narzekają recenzenci (co pewnie nie zaskakuje zbytnio fanów innych gier studia). Mimo to w naszym serwisie South Park: Kijek Prawdy zgarnął ocenę 9/10. Dlaczego? Przekonajcie się sami, dlaczego według fsm-a najnowsza gra o South Parku jest godna polecenia:

 1. Recenzja gry South Park: Kijek prawdy - szalone RPG twórców Fallout: New Vegas

Poniżej przedstawiamy noty przyznane grze South Park: Kijek Prawdy przez popularne zachodnie serwisy branżowe:

 1. The Escapist – 4/5
 2. GameSpot – 7/10
 3. IGN – 9/10
 4. Kotaku – Not Yet (Should You Play This Game?)
 5. GamesRadar – 4,5/5
 6. Game Informer – 8,5/10
 7. TheSixthAxis – 8/10
 8. PlayStation Official Magazine – 8/10
 1. South Park: Kijek Prawdy – wymagania sprzętowe wersji PC
 2. Oficjalna strona internetowa gry South Park: The Stick of Truth