Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2014, 10:20

autor: luckie

South Park: Kijek Prawdy trafił do Polski

Polacy mogą już rozpocząć zabawę z South Park: Kijek Prawdy. Nowe cRPG studia Obsidian Entertainment zadebiutowało w naszym kraju na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 w polskiej kinowej wersji językowej nakładem firmy Ubisoft.

South Park: Kijek Prawdy zdobył sympatię Amerykanów. Czy Europejczycy przyjmą grę równie ciepło? - South Park: Kijek Prawdy trafił do Polski - wiadomość - 2014-03-06
South Park: Kijek Prawdy zdobył sympatię Amerykanów. Czy Europejczycy przyjmą grę równie ciepło?

South Park: Kijek Prawdy jest już dostępny w Polsce. Gra trafiła na trzy platformy sprzętowe: PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a wszystkie one otrzymały w naszym kraju pudełkowe wydanie oraz polską wersję językową (napisy). Cieszyć może fakt, że nowa produkcja studia Obsidian Entertainment posiada wyjątkowo niskie wymagania sprzętowe – uruchomić ją można nawet na kilkuletnich pecetach z kartą grafiki GeForce 7900GT (tak czytamy na oficjalnej stronie, choć Steam z jakichś powodów wymienia nieco nowszą kartę) i procesorem Core 2 Duo E2180 2.0 GHz na pokładzie. Niewątpliwie jest to zasługą bardzo prostej oprawy graficznej, wzorowanej na serialu animowanym South Park. Innym atutem produkcji jest niewygórowana cena – grę da się kupić już za 78,90 zł w wydaniu na PC lub za 159,90 zł w przypadku edycji konsolowych. Szczegóły ofert znajdziecie w naszej porównywarce cenowej:

  1. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy PC
  2. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy X360
  3. Kup najtaniej grę South Park: Kijek Prawdy PS3

Europejskie wydanie South Park: Kijek Prawdy jest w pewnym sensie wyjątkowe. Wersja konsolowa gry została bowiem ocenzurowana decyzją wydawcy, firmy Ubisoft. W sumie użytkownicy PS3 i X360 nie ujrzą siedmiu scen: dwóch sekwencji ukazujących zabieg aborcji dokonywany na osobniku płci męskiej (do tego typu absurdów fani South Parku zdążyli już przywyknąć) oraz pięciu „badań odbytniczych”. W ich miejsce twórcy przygotowali humorystyczny obrazek z opisem tego, co się dzieje tam, gdzie nie sięga wzrok gracza:

„Znowu przegrałaś, Europo” - South Park: Kijek Prawdy trafił do Polski - wiadomość - 2014-03-06
„Znowu przegrałaś, Europo”

Nikt jednak nie przejął się dobrym smakiem pecetowców, bowiem oni mogą bez ograniczeń napawać się widokiem Randy’ego, któremu w… może na tym poprzestańmy.

Jak mieliśmy okazję się przekonać czytając pierwsze recenzje, najnowszy tytuł zasłużonego studia Obsidian Entertainment nie zawiódł oczekiwań. Zadowoleni mogą być zarówno fani serialu, jak i miłośnicy klasycznych cRPG-ów – połączenie pomysłów Matta Stone’a i Treya Parkera (twórców pierwowzoru) z doświadczeniem znanego dewelopera (Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords, Neverwinter Nights II, Fallout: New Vegas) zaowocowało naprawdę udaną produkcją na kanwie South Parku. Pomimo niedoróbek technicznych, South Park: Kijek Prawdy otrzymał w naszym serwisie wysoką ocenę 9/10.

  1. Recenzja gry South Park: Kijek prawdy - szalone RPG twórców Fallout: New Vegas
  1. Oficjalna strona internetowa gry South Park: The Stick of Truth