Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2022, 10:12

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Powstaje kolejna gra z uniwersum South Park

Na wczorajszej konferencji THQ Nordic podano informację o powstających kilkudziesięciu grach. Wytrwali widzowie mogli zobaczyć na końcu streama wiadomość, według której jedną z nich jest nowa gra z uniwersum South Park.

W SKRÓCIE:
  1. Na końcu wczorajszego pokazu THQ Nordic ujawniony został teaser nadchodzącej gry South Park.
  2. Będzie to druga gra z tego uniwersum, która jest aktualnie w produkcji. Pierwszą jest ta od studia Question Games.

Wczorajsza, druga już, edycja THQ Nordic Digital Showcase nie zawiodła. Na pokazie ujawniono sporo informacji o nadchodzących grach wydawcy. Oficjalnie potwierdzono, że powstaje reboot Alone in the Dark, pokazano trailer remake'u Gothica, a także zaprezentowano zwiastun z rozgrywką z Jagged Alliance 3. Jakby tego było mało, to na sam koniec pokazu dodano, że 26 gier wciąż zostało niezapowiedzianych. Jedną z nich ujawniono wraz z tą informacją, a jest to coś z uniwersum South Park.

Jeśli ktoś nie wyłączył streama od razu po rzekomym zakończeniu, mógł zostać nieźle zaskoczony bonusową informacją. Krótki napis wyświetlony po pokazie mówił:

Na dzień dzisiejszy powstaje 43 gier THQ Nordic (nie wliczając tych od HandyGames). Z tego 26 zostanie ujawnionych PO pokazie. Dziękujemy za oglądanie.

Po czym liczba 26 została przekreślona, a na ekranie pojawił się krótki teaser zapowiadający powstawanie gry z uniwersum South Park. Słychać było przy tym głos w tle mówiący „oh, nadciąga”. Później przekreślone 26 w wiadomości zostało zastąpione liczbą 25.

Sam teaser dużo nam nie mówi, to zaledwie obrazek z postaciami oraz podpis „South Park Digital Studios”. Wiemy jednak dzięki temu, że oficjalnie powstaje coś związanego z South Parkiem. Co ciekawe, jest to już druga gra w produkcji związana z tym uniwersum. O powstawaniu pierwszej dowiedzieliśmy się na początku tego roku. O niej również nie wiemy nic więcej poza tym, że będzie za nią odpowiedzialne studio mające na koncie The Blackout Club (Question Games), oraz że produkcja zaoferuje tryb multiplayer.

Powstaje kolejna gra z uniwersum South Park - ilustracja #1
Teaser ujawniony na pokazie THQ Nordic.

Do tej pory dużymi grami opartymi na motywach kreskówki Miasteczko South Park był Kijek Prawdy oraz The Fractured But Whole, oba tytuły wydane przez Ubisoft. Co wyniknie z tego, że równocześnie powstają dwie gry z tego uniwersum od innych twórców? Może niedługo THQ Nordic lub studio Question Games ujawnią więcej informacji o ich nadchodzących tytułach.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic
  2. Seria South Park na Steam