Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2022, 21:28

Gothic Remake z klimatycznym zwiastunem; Stara Kopalnia w pełnej krasie

Podczas THQ Nordic Digital Showcase zaprezentowano pierwszy trailer Gothic Remake. Możemy na nim zobaczyć Starą Kopalnię w pełnej krasie.

Wiele osób miało nadzieję, a jeszcze więcej nie dowierzało. Jednak stało się – podczas THQ Nordic Digital Showcase zaprezentowano klimatyczny trailer Gothic Remake, czyli tworzonej od postaw odświeżonej wersji kultowego dzieła studia Piranha Bytes. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Niestety nie pokazano na nim zbyt wiele. Kamera „przeleciała” po prostu przez będącą pod nadzorem ludzi Gomeza Starą Kopalnię – od wejścia, aż do gniazda Królowej Pełzaczy. Mimo to ten krótki fragment aż ocieka klimatem Górniczej Doliny; bardziej niż demo produkcji, w które można było zagrać swego czasu na Steamie (jego trailer z grudnia 2019 roku znajdziecie tutaj). Skłania to do wniosku, że twórcy ze studia Alkimia Interactive wysłuchali opinii graczy, i wiedzą, co robią.

Niestety nie podano choćby przybliżonego terminu premiery gry. Potwierdzono jedynie, iż ukaże się ona na PC, PS5 i XSX/S.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej