Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka The Blackout Club (PC)

The Blackout Club

Pierwszoosobowy horror przeznaczony do rozgrywki w ramach kooperacji. Maksymalnie czworo graczy wciela się w nastolatków starających się odnaleźć przyjaciela i zdobyć dowody działalności tajemniczych osobników z podziemnego labiryntu.

Akcji | FPP | survival horror | sieciowe | indie | kooperacja

Okładka The Blackout Club (PC)

data premiery gry:

30lip2019

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Studio Question LLC zostało założone w 2013 roku przez Stephena Alexandera i Jordana Thomasa, którzy pracowali wcześniej nad serią BioShock. Po wydaniu gry BioShock Infinite postanowili jednak zrobić coś na własną rękę. Pierwszym projektem firmy było The Magic Circle z 2015 roku. Tytuł został ciepło przyjęty przez media i graczy, więc zachęceni sukcesem twórcy wyprodukowali kolejny projekt – The Blackout Club na platformę PS4, PC i XONE.

Fabuła

Produkcja opowiada o przygodach grupy współczesnych nastolatków mieszkających w niewielkim miasteczku. Wszyscy cierpią na dziwną przypadłość – budzą się rano pokiereszowani i brudni, nie pamiętając tego, co działo się w nocy, a czasami i przez cały poprzedni dzień. By rozwikłać zagadkę, nawiązują ze sobą sojusz i szybko odkrywają podziemny labirynt, z którego dobiega hipnotyzująca muzyka. Dodatkowo ostatniej nocy jeden z przyjaciół zniknął. Za wszystkim wydaje się stać tajemnicza grupa dorosłych. Nikt jednak nie wierzy dzieciakom, więc by rozwikłać zagadkę i odnaleźć kolegę, bohaterowie muszą złapać przestępców na gorącym uczynku, nagrać ich występki i bezpiecznie uciec, by pokazać je światu.

Mechanika

The Blackout Club jest nietypowym horrorem przeznaczonym do zabawy w co-opie. W rozgrywce uczestniczy maksymalnie czterech graczy, którzy przejmują role poszczególnych postaci, mających konkretne zadania do wypełnienia, co wymusza ścisłą współpracę. Należy wspólnie obmyślić plan działania, by przechytrzyć większych i silniejszych przeciwników, w międzyczasie zbierając dowody. W tym celu używamy rozmaitych pułapek i gadżetów, np. drona. Eskapady bohaterów mają zróżnicowany przebieg i cele, co wymaga od nas kombinowania – np. jeśli trzeba nagrać wroga ciągnącego ofiarę do kryjówki, jeden z graczy musi dać się złapać. Co ciekawe, kolejne zadania generowane są podczas misji, więc nie da się od razu przygotować na każdą ewentualność. Dodatkowo poziom trudności wzrasta wraz z liczbą grających osób. Sukcesy w grze nagradzane są doświadczeniem, które przekłada się na nowe umiejętności kupowane w bazie, gdzie dobieramy też sprzęt do misji. Choć dostępnych zdolności jest sporo, to każdej nocy możemy wybrać jedynie kilka z nich.

W grze występują różne zagrożenia. Jednym z głównych typów przeciwników są tak zwani Lucids – doskonale widzący, słyszący i operujący silnym światłem osobnicy, należący do grupy odpowiedzialnej za dziwne wydarzenia w miasteczku. Oprócz nich często spotykamy lunatyków. To zwykli mieszkańcy miasta, np. nauczyciele, którzy nie zdając sobie z tego sprawy, są wykorzystywani przez wroga. Lunatycy nas nie widzą, ale mogą usłyszeć, jeżeli będziemy się zbyt głośno poruszać. Do tego dochodzi jeszcze osobnik znany jako Boogeyman. Jest to niewidzialny stwór, polujący na gracza mającego na swoim koncie najcięższe przestępstwo, np. zabicie lunatyka. Za wybór celu odpowiada jednak SI, więc nigdy nie wiadomo, kto tak naprawdę jest ścigany. Przeciwnika można zobaczyć jedynie po zamknięciu oczu i chwilowej utracie przytomności (tytułowy blackout). System ten zapewnia wiele niespodziewanych momentów, gdyż po wejściu w ten stan może się okazać, że Boogeyman znajduje się tuż za naszym towarzyszem.

Kwestie techniczne

Rozgrywka w The Blackout Club na platformę PS4, PC i XONE obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy gracze odwiedzają nie tylko podziemne tunele, ale również ulice miasteczka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Blackout Club

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Blackout Club

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2550K 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon HD 7950 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
The Blackout Club – nietypowy survival horror zadebiutuje w przyszłym roku
The Blackout Club – nietypowy survival horror zadebiutuje w przyszłym roku

wiadomość28 lutego 2018

Studio Question Games ujawniło swój nowy projekt - kooperacyjny survival horror The Blackout Club, oparty na proceduralnie generowanych zadaniach, szerokiej gamie umiejętności specjalnych oraz garści nietypowych atrakcji. Gra zadebiutuje na początku 2019 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

PC
PS4
XONE