Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2022, 07:07

South Park - nowa gra zaoferuje multiplayer, tworzą ją autorzy The Blackout Club

Dowiedzieliśmy się pierwszych konkretów na temat nowej gry z uniwersum marki South Park. Projekt powstaje na Unreal Engine 4 i zaoferuje multiplayer. Pracuje nad nim znane z The Blackout Club studio Question Games.

CO WIEMY O NOWEJ GRZE SOUTH PARK:
  • pracuje nad nią studio Question Games, czyli autorzy The Blackout Club;
  • w zespole są ludzie, którzy pracowali przy South Park: The Stick of Truth i South Park: The Fractured But Whole;
  • gra powstaje na technologii Unreal Engine 4 i zaoferuje multiplayer;
  • produkcja najpewniej zmierza na PC oraz konsole XONE, PS4, XSX/S i PS5.

W sieci pojawiły się doniesienia o nowej grze osadzonej w uniwersum kreskówki South Park. Pracuje nad nią znane z The Magic Circle oraz The Blackout Club studio Question Games. Produkcja zaoferuje tryb multiplayer. Takie informacje wynikają z oferty pracy opublikowanej na stronie zespołu. Można tam również przeczytać, że projekt powstaje na silniku Unreal 4.

Firma szuka osób mających doświadczenie w tworzeniu tytułów na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5, więc najpewniej gra zmierza na te właśnie platformy sprzętowe.

Nie zdziwilibyśmy się, gdyby nowy projekt studia korzystał z doświadczeń deweloperów uzyskanych przy tworzeniu The Blackout Club. Był to kooperacyjny horror, w którym grupa dzieci odkrywała mroczne sekrety sennego miasteczka. Oczywiście, w przypadku South Parka klimat grozy musiałby zostać zamieniony na komedię.

Warto dodać, że sama informacja o powstającej nowej grze na tej licencji nie jest świeża. O tym wiadomo było od sierpnia ubiegłego roku. Wtedy to twórcy marki – Trey Parker oraz Matt Stone – podpisali kontrakt z koncernem ViacomCBS, na mocy którego mają opracować serię filmów animowanych dla streamingowego serwisu Paramount+. Ogłaszając tę umowę, ujawniono, że w planach jest kolejna gra osadzona w miasteczku South Park. Teraz po prostu uzyskaliśmy pierwsze konkretne informacje na temat owego projektu.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach otrzymaliśmy kilka godnych uwagi tytułów na tej licencji. W 2014 roku wydano wyśmienitego RPG-a South Park: Kijek Prawdy autorstwa studia Obsidian Entertainment, a trzy lata później dostaliśmy równie udaną kontynuację (tym razem opracowaną przez wewnętrzny zespół firmy Ubisoft) zatytułowaną South Park: The Fractured But Whole. Mniej godną uwagi produkcją było mobilne South Park: Phone Destroyer.

Nowa gra z tego uniwersum jest w dobrych rękach. Studio Question Games założyli bowiem weterani, którzy wcześniej pracowali właśnie przy grach South Park: The Stick of Truth oraz South Park: The Fractured But Whole, jak również przy BioShocku, BioShocku 2, BioShocku Infinite oraz Dishonored.

  1. Ouestion Games - oficjalna strona studia
  2. South Park - oficjalna strona marki
  3. Recenzja gry South Park: The Fractured But Whole – śmierdząca jazda bez trzymanki
  4. South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry