Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2021, 09:43

South Park - powstaje nowa gra i 14 filmów animowanych

Twórcy South Park będą mocno zapracowani przez następnych sześć lat. Poza kolejnymi odcinkami serialu w planach jest nowa gra z tej marki oraz czternaście filmów animowanych.

TWÓRCY SOUTH PARK PRACUJĄ NAD:
  • kolejnymi sezonami serialu animowanego,
  • 14 filmami animowanymi dla serwisu Paramount+,
  • nową grą South Park.

Powstanie kolejna gra osadzona w uniwersum kreskówki South Park. Na razie nie podano żadnych konkretów na temat tego projektu. Nie znamy gatunku ani dewelopera – wiemy jedynie, że gra zaoferuje grafikę 3D.

O projekcie poinformowano ogłaszając nową umowę, którą twórcy marki - Trey Parker oraz Matt Stone – podpisali z koncernem ViacomCBS. W jej ramach w ciągu następnych sześciu lat duet otrzyma ponad 900 mln dolarów w zamian za kolejne sezony serialu South Park oraz aż czternaście filmów animowanych z tej marki, które zadebiutują w streamingowym serwisie Paramount+. Pierwszy z nich będzie miał premierę jeszcze w tym roku.

Kwota 900 mln dolarów jest jedną z najwyższych w historii telewizyjnych kontraktów, ale ViacomCBS ma dobre powody do tak dużej inwestycji. Serial South Park pozostaje najpopularniejszym programem emitowanym na kanale Comedy Central. Do tego koncern potrzebuje popularnych treści, aby Paramount+ mogło rywalizować z innymi gigantami streamingowymi, a czternaście filmów animowanych mocno w tym pomoże.

Marka jest własnością jej twórców. Trey Parker oraz Matt Stone w tym roku otrzymali od firmy inwestycyjnej HP Investment Partner pożyczkę w wysokości 600 mln dolarów. W umowie wyceniono wartość South Park na miliard dolarów. Nie wiadomo, czy nadchodząca gra powstaje za pieniądze z tej pożyczki, czy też z funduszy ViaomCBS.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach otrzymaliśmy kilka ciekawych produkcji korzystających z tej licencji. W 2014 roku ukazało się RPG South Park: Kijek Prawdy autorstwa studia Obsidian Entertainment, a trzy lata później otrzymaliśmy kontynuację (tym razem opracowaną przez wewnętrzne studio firmy Ubisoft) zatytułowaną South Park: The Fractured But Whole. Z kolei gracze mobilni dostali strategię South Park: Phone Destroyer.

  1. South Park - oficjalna strona marki
  2. Recenzja gry South Park: The Fractured But Whole – śmierdząca jazda bez trzymanki
  3. South Park: The Fractured But Whole - poradnik do gry