Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2021, 22:18

autor: hexx0

FIFA 22: tryb kariery na nowym trailerze

EA Sports zaprezentowało nowy trailer gry FIFA 22. Zwiastun zdradza szczegóły usprawnionego trybu kariery.

Nie samym FUT-em żyje FIFA – EA Sports zdaje sobie z tego sprawę i kolejne odsłony serii zawierają także klasyczne warianty rozgrywki dla jednego gracza. Nie inaczej będzie w zapowiedzianej na 1 października FIF-ie 22. Dzisiaj do sieci trafił trailer zdradzający szczegóły trybu kariery, w którym będziemy mogli wcielić się w rolę menedżera lub zawodnika. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Decydując się na ścieżkę szkoleniowca, będziemy mogli stworzyć od podstaw własny klub – w tym zaprojektować jego herb, strój i stadion – lub wybrać dowolny z już istniejących. Da się więc zacząć od razu od którejś z najlepszych lig, ale nic też nie stanie nam na przeszkodzie, jeśli zechcemy piąć się po szczeblach kolejnych dywizji, by ostatecznie awansować do elity i zagrać w europejskich pucharach. Jako menedżer określimy też filozofię naszej drużyny (np. czy chcemy kłaść nacisk na rozwój juniorów) i będziemy musieli wypełniać cele stawiane przez zarząd klubu (różne w zależności od poziomu ligi, w której obecnie gra nasz zespół).

FIFA 22: tryb kariery na nowym trailerze - ilustracja #1
Prawie jak Emirates Stadium. Prawie. Źródło: EA.

Wybierając rolę piłkarza, będziemy musieli dbać o swoją dyspozycję zarówno na treningach, jak i w meczach. Od niej będzie zależała ocena menedżera, która ma stanowić klucz do opuszczenia rezerw i grzania ławy, a następnie do regularnych występów w pierwszej jedenastce. Treningi i mecze (w każdym z tych ostatnich standardowo otrzymamy konkretne zadania do wykonania) będą nagradzane doświadczeniem, które z kolei zapewni nam punkty umiejętności.

FIFA 22: tryb kariery na nowym trailerze - ilustracja #2
EA mówi o 26 perkach, a tu mamy 29. Ciekawe. Źródło: EA.

Te przyjdzie nam rozdysponować w sześciu kategoriach, związanych z cechami fizycznymi prowadzonego zawodnika, jego walorami defensywnymi, dryblingiem, podaniami, strzałami, szybkością i umiejętnościami bramkarskimi. Pojawią się także perki, czyli pasywne atrybuty, które zapewnią nam przewagę na boisku. W sumie będzie ich 26, ale jednocześnie skorzystamy tylko z trzech. Jedne poprawią nasze strzały z dystansu, inne precyzję podań, a jeszcze kolejne zwiększą nasze atrybuty defensywne w ostatnim kwadransie i doliczonym czasie spotkania. Pełną ich listę znajdziecie tutaj.

A to wciąż nie wszystko, bo EA postanowiło zwiększyć immersję wcielania się w wykreowanego zawodnika i wprowadziło pomeczowe scenki z szatni, które mają odzwierciedlać postawę zawodników na boisku. Możemy też liczyć na zupełnie nowy komentarz byłej defensorki Arsenalu, Alex Scott. Oczywiście w angielskiej wersji językowej – wciąż nie wiemy bowiem, czyje głosy usłyszymy w polskiej edycji gry.

FIFA 22 ukaże się na PC, PS4, PS5, XONE, XSX|S i Switcha. Przypominamy, że „kopanka” będzie się różniła w zależności od platformy, na jaką ją zakupimy. Po szczegóły odsyłam Was tutaj i tutaj.