Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 16:40

autor: Entelarmer

FIFA 22 bez Szpakowskiego? EA może szykować zmianę komentatora

Nie tylko finał EURO 2020 może ominąć Dariusza Szpakowskiego. Według ostatniego przecieku również FIFA 22 może obyć się bez komentatora od 15 lat towarzyszącego serii.

Polscy fani wirtualnej FIF-y od lat grają w piłkarską serię z komentarzem Dariusza Szpakowskiego. Jednakże tym razem może zabraknąć legendarnego dziennikarza. Kanał YouTube Kartomania donosi, jakoby FIFA 22 nie zawierała komentarza Szpakowskiego. Zamiast niego w tegorocznej edycji cyklu mamy usłyszeć Tomasza Smokowskiego w duecie z Jackiem Laskowskim.

Zaznaczamy, że jak na razie informacja jest całkowicie nieoficjalna i nie została w żaden sposób potwierdzona, choć prowadzący kanału Kartomania (notabene mającego 370 tysięcy subskrybentów) wyraźnie wierzy w swoje źródła (pomijając kwestię rzekomego zakończenia kariery przez Szpakowskiego, bo i o tym wspominali informatorzy) i znany jest z uczęszczania na wydarzenia organizowane przez EA Sports. Jeśli owe doniesienie okazałoby się zgodne z prawdą, byłby to kolejny cios dla Szpakowskiego. Od 15 lat jego komentarz towarzyszył polskim wydaniom gier z serii, najpierw w akompaniamencie głosu Włodzimierza Szaranowicza, a później w duecie z Jackiem Laskowskim. Utrata przez Szpakowskiego miejsca w FIF-ie po odsunięciu go od relacji finału EURO 2020 byłaby bolesna.

Jednakże podkreślamy raz jeszcze: jak na razie to tylko pogłoski. Niektórzy mogą też wątpić, czy Smokowski i Laskowski podjęliby się razem projektu, mając w pamięci ich wspólną historię (czytaj: rzekomy konflikt sprzed dekady). Pozostaje czekać na oficjalne informacje. FIFA 22 zadebiutuje 1 października na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5 i Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa Electronic Arts
  2. Recenzja gry FIFA 21 – EA, znowu to zrobiliście
  3. FIFA 21 – poradnik do gry