Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2021, 15:49

autor: hexx0

FIFA 22 - darmowa aktualizacja na PS5 i XSX|S nie dla wszystkich

Podstawowa wersja gry FIFA 22 na PS4 i XONE nie otrzyma darmowej aktualizacji na PS5 i XSX|S. Chcąc cieszyć się nową produkcją EA Sports na konsolach obydwu generacji, trzeba będzie dopłacić do Edycji Ultimate lub dwa razy wydać pieniądze.

Fanów piłki nożnej wyczekujących premiery FIF-y 22 spotkała niemiła niespodzianka. Okazało się bowiem, że kupując za 299,90 zł (cena za PlayStation Store) podstawową wersję gry na PS4 lub XONE, nie otrzymamy darmowej aktualizacji na PlayStation 5 oraz Xboxy Series X i S. Stosowny patch będzie dostępny wyłącznie w Edycji Ultimate produkcji, która kosztuje 449,90 zł. Inną opcją jest nabycie wydania FIF-y 22 przeznaczonego wyłącznie na PS5, które kosztuje 349,90 zł.

FIFA 22 - darmowa aktualizacja na PS5 i XSX|S nie dla wszystkich - ilustracja #1
Źródło: PlayStation Store/Electronic Arts.

Społeczność trochę się oburzyła, bo poprzednia odsłona piłkarskiego cyklu EA Sports, czyli FIFA 21, otrzymała aktualizację na nowe konsole za darmo. Warto jednak pamiętać, że patch ten poprawiał jedynie grafikę. FIFA 22 na PS5 i XSX|S dostanie zaś szereg ulepszeń niedostępnych na innych platformach, które szerzej opisaliśmy wczoraj, przy okazji wiadomości odnośnie daty premiery kolejnej wersji „kopanki”.

Taki, a nie inny ruch ze strony Electronic Arts może wydawać się nieco kontrowersyjny – firma ewidentnie próbuje bowiem zachęcić graczy do sięgnięcia po Edycję Ultimate, której zakup opłaca się bardziej niż nabycie FIF-y 22 najpierw na PS4 lub XONE, a później jeszcze raz na PS5 lub XSX|S. Trzeba również zauważyć, że najdroższe wydanie gry nie tylko pozwoli uruchomić jej dwie różne wersje na dwóch generacjach konsol, ale także da dostęp do szeregu cyfrowych dóbr, które mogą okazać się łakomym kąskiem zwłaszcza dla fanów trybu Ultimate Team. Co więcej, decydując się na wersję cyfrową produkcji i posiadając aktywną subskrypcję EA Play, można liczyć na 10% rabatu – wtedy Edycja Ultimate kosztuje już „tylko” 404,91 zł.

Przypomnijmy, że FIFA 22 ukaże się na PC, PS5, PS4, XSX|S, XONE i Switchu 1 października 2021 roku. Tutaj możecie zobaczyć, jak prezentuje się okładka gry.