Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka South Park: Phone Destroyer (AND)

South Park: Phone Destroyer

South Park: Phone Destroyer to mobilna strategia bazująca na licencji kontrowersyjnej, choć bardzo popularnej kreskówki dla dorosłych. Produkcja znanego z serii Trials studia RedLynx oparta została na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Strategiczne | turowe | zagraj za darmo | seriale animowane | 2D | karciane | humorystyczne

Okładka South Park: Phone Destroyer (AND)

producent: RedLynx Ltd

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

9lis2017

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

South Park: Phone Destroyer to wydana na mobilny system AND i iOS strategia bitewna. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją znane z serii Trials studio RedLynx.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, produkcja bazuje na licencji słynnego komediowego serialu animowanego dla dorosłych, w Polsce emitowanego jako Miasteczko South Park. Fabuła gry jest bardzo prosta. Znane z kreskówki dzieci postanawiają rozpocząć zabawę w kowbojów i Indian. Oczywiście, szybko wymyka się to spod kontroli, początkowe zasady zostaną nagięte, aż wreszcie sama policja podejmuje próbę powstrzymania całego tego chaosu.

Deweloperzy przygotowali obszerną kampanię fabularną, a o odpowiednią jakość żartów zadbali współpracując z autorami animowanego pierwowzoru.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę AND i iOS South Park: Phone Destroyer jest prostą strategią. Cała zabawa obraca się wokół toczonych w czasie rzeczywistym potyczek między dwiema stronami rozmieszczonymi na przeciwstawnych krańcach ekranu. Każda z nich przywołuje na planszę postacie, które następnie ruszają w stronę przeciwnika.

Do tego dochodzą elementy karcianki. Podczas zabawy kompletujemy karty reprezentujące bohaterów, które umożliwiają ich przywołanie podczas potyczek. W sumie w grze znalazło się ponad osiemdziesiąt postaci. Nie zabrakło także opcji rozwijania naszych podwładnych.

Tryby gry

South Park: Phone Destroyer oferuje sieciowe potyczki przeciwko innym graczom oraz obszerną kampanię fabularną, w której poza standardowymi bitwami znajdziemy również starciami z potężnymi bossami.

Kwestie techniczne

Gra wykorzystuje połączenie grafiki 2D i 3D. Tytułowe miasteczko zostało zaprezentowane w prostym, ładnym rzucie 3D, zaś wszystkie elementy menu, grafika postaci i same pojedynki doskonale imitują charakterystyczny, płaski styl animowanego pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do South Park: Phone Destroyer

Wymagania wiekowe South Park: Phone Destroyer

12+

Recenzja gry South Park: Phone Destroyer – zniszczenia umiarkowane
Recenzja gry South Park: Phone Destroyer – zniszczenia umiarkowane

Recenzja 15 listopada 2017, 15:00

Co kilka pojedynków pojawia się wymóg rozegrania jednego, trzech, siedmiu meczów PvP pod rząd, by móc rozwinąć akcję. Bardzo słaba zagrywka, szczególnie w kontekście mikrotransakcji (ale o tym za chwilkę). Największym grzechem trybu online jest jednak zupełny brak możliwości zabawy ze znajomymi. Gra zawsze losuje przeciwnika i nawet fajna opcja założenia drużyny, w której mamy okazję komunikować się i wymieniać kartami, nie pozwala oddać się rozrywce z przyjaciółmi. Krecha jak stąd do Kolorado.

iOS
AND