Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2022, 11:56

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

4 lata więzienia za handel Primogemami

Twórcy cheata do Genshin Impact zostali skazani na kilka lat więzienia. Chińska policja zajmowała się tą sprawą już od czerwca zeszłego roku.

W SKRÓCIE:
  1. Trzech twórców cheata do Genshin Impact zostało skazanych na kilka lat pozbawienia wolności, muszą też ponieść karę finansową.
  2. Wyrok został wydany przed zbliżającą się do gry aktualizacją 3.0 - wprowadzającą m.in. nową krainę oraz postacie.

Trzech twórców cheata do Genshin Impact usłyszało ostatnio wyrok za swoje działania (via PCGamesN). Sprawą, o której mowa, zajmowała się chińska policja już od 2021 roku. Wcześniej nie zdarzało się, żeby cheaterzy Genshin Impact byli skazywani na więzienie.

Chciałby ktoś nieskończoną ilość Primogemów?

Twórcy cheata sprzedawali swoje oprogramowanie od października 2020 roku. Do maja zeszłego roku sprzedali około 40 tysięcy jego egzemplarzy. Cheat pozwalał m.in. na dodawanie sobie do konta tylu Primogemów, na ile się miało ochotę. Jest to waluta premium w Genshin Impact, za którą można kupić m.in. Wishe. Po zakupie Wisha mamy szansę zdobyć bronie, a nawet postacie.

4 lata więzienia za handel Primogemami - ilustracja #1
Ceny Genesis Crystals, które można wymieniać na Primogemy. Źródło: yunahjinah.blogspot.com

Primogemy są przez graczy bardzo pożądane, więc nie powinno dziwić, że niektórzy byli skorzy zapłacić za cheat dodający walutę do konta. Jego twórcy zarobili na sprzedanym oprogramowaniu blisko 300 tysięcy dolarów (około 1,36 miliona złotych). Za ich przewinienie chińskie władze nie miały litości.

Lider trzyosobowej grupy odpowiedzialnej za cheata do Genshin Impact otrzymał wyrok 4 lat pozbawienia wolności oraz karę finansową wynoszącą 50 tysięcy chińskich juanów (około 33 tysiące złotych). Drugi członek tej grupy otrzymał 3 lata oraz 10 miesięcy pozbawienia wolności i taką samą karę finansową, jak poprzednik. Ostatni twórca cheata został skazany na półtora roku więzienia, a także otrzymał karę grzywny w wysokości 10 tysięcy chińskich juanów (około 6,7 tysięcy złotych).

Skazani nie doczekali się aktualizacji 3.0

Cały proces nastąpił przed zbliżającą się aktualizacją do Genshin Impact o numerze 3.0. Ma ona dodać do gry obszerną krainę, zwaną Sumeru. Do Genshin Impact mają również zawitać 3 nowe postacie: Collei, Tighnari (oboje to przedstawiciele żywiołu Dendro) oraz Dori (władająca żywiołem Electro). Collei oraz Dori są postaciami 4-gwiazdkowymi, zaś Tighnari 5-gwiazdkową. Aktualizacja 3.0 ulepszy też przenoszenie zapisu między platformami - teraz cross-save obsłuży nie tylko PC, urządzenia mobilne i PS4, ale również PS5.

  1. Oficjalna strona internetowa Genshin Impact
  2. Genshin Impact na Epic Games Store