Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPCPS4
Okładka Genshin Impact (AND)

Genshin Impact

Trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem, nastawiona na eksplorację uniwersum pełnego magii i poznawanie jego bogatej historii, a także toczenie walk wykorzystujących combo z żywiołami. Za stworzenie Genshin Impact odpowiada MiHoYo.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | manga i anime | kooperacja | RPG akcji

Okładka Genshin Impact (AND)

producent: MiHoYo

wydawca: MiHoYo

Strona oficjalna

data premiery gry:

Genshin Impact to dynamiczna gra akcji z otwartym światem osadzona w fikcyjnej krainie Teyvat, w której wcielając się w jedną z postaci, przemierzamy świat i odkrywamy jego sekrety. Za grę odpowiedzialne jest chińskie studio MiHoYo znane przede wszystkim z tytułów wydanych na platformy mobilne, takich jak Honkai Impact 3rd. Jest to ich pierwsza gra wydana na konsolę PlayStation 4.

Fabuła

Dawno temu starożytni bogowie żywiołów podarowali ludziom cywilizację, by spokojnie móc zasiąść w boskiej siedzibie zwanej Celestia. Spokój jednak nie trwał długo, gdyż okazało się, że człowiek to chciwe stworzenie gotowe do wszystkiego dla zysku i władzy. Nie spodobało się to bogom, dlatego postanowili wybrać samodzielnie ludzkie jednostki, których zadaniem jest utrzymać równowagę i porządek na świecie. Ci zwani są Travelers i to w ich postać wciela się gracz, zwiedzając świat przepełniony magią.

Mechanika

Genshin Impact to gra akcji z elementami RPG, w którym zwiedzamy otwarty świat niczym w Legend Of Zelda: Breath of The Wild. Różnica jednak jest znacząca, gdyż przygody w Genshin Impact są nastawione na rozgrywkę w kooperacji z innymi graczami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby grać w pojedynkę. Mamy też możliwość odwiedzania światów innych graczy, które, gdy tylko nam się znudzą, możemy opuścić, by wrócić do naszej gry. Tę zastaniemy w tym samym stanie, w jakim ją opuściliśmy.

W grze głównym zadaniem gracza jest eksploracja świata i poznawanie jego bogatej historii. Ten podzielony został na obszary różniące się otoczeniem, kulturą i wartościami wyznawanymi przez ich mieszkańców. Przed nami sady japońskiej wiśni, tajemnicze ruiny należące do królestwa parającego się zakazanymi technologiami, gotyckie zamki i fortece czy jadeitowe pawilony.

Oprócz eksploracji gra nastawiona jest na toczenie dynamicznych walk z różnorodnymi przeciwnikami. Te skupiają się na wykonywaniu combosów przy wykorzystaniu żywiołów, które kontrolujemy. Za zabitych przeciwników i wykonane zadania zlecone nam przez NPC zdobywamy punkty doświadczenia, które wydać możemy na rozwój naszych postaci poprzez rozwój dodatkowych umiejętności. Możemy także wyposażyć je w lepszy rynsztunek, który kupujemy lub znajdujemy.

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad różnymi członkami drużyny, które poznajemy wraz z rozwojem fabuły. Każda z nich korzysta z różnego typu broni i posiada unikalne dla swojej klasy umiejętności.

Jak na RPG przystało, w grze nie zabrakło możliwości zbierania składników i wykorzystywania ich do tworzenia przedmiotów posiłkując się zdobytymi przepisami.

Kwestie techniczne

Genshin Impact to trójwymiarowa gra utrzymana w stylistyce żywcem wyjętej z azjatyckich animacji. Całość utrzymana jest w soczystych barwach.

Dla nienasyconych światem Genshin Impact oprócz gry twórcy oferują dostępną na ich stronie mangę w języku angielskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Genshin Impact

12+

PC
iOS
PS4
AND