Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOSPS4SwitchXONEPS5
Okładka Genshin Impact (PC)

Genshin Impact

Za stworzenie Genshin Impact odpowiada MiHoYo. Jest to trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem, nastawiona na eksplorację uniwersum pełnego magii i poznawanie jego bogatej historii, a także toczenie walk wykorzystujących combo z żywiołami.

RPG | TPP | fantasy | hack'and'slash | zagraj za darmo | sandbox | kooperacja | RPG akcji | jRPG | gry jako usługa (GaaS)

Okładka Genshin Impact (PC)

producent: miHoYo

wydawca: miHoYo

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

XONE

28wrz2020

PC iOS PS4 AND

12lis2020

PS5

2021

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Genshin Impact to dynamiczna gra akcji z otwartym światem osadzona w fikcyjnej krainie Teyvat, w której wcielając się w jedną z postaci, przemierzamy świat i odkrywamy jego sekrety. Za grę odpowiedzialne jest chińskie studio MiHoYo znane przede wszystkim z tytułów wydanych na platformy mobilne, takich jak Honkai Impact 3rd.

Fabuła

Dawno temu starożytni bogowie żywiołów podarowali ludziom cywilizację, by spokojnie móc zasiąść w boskiej siedzibie zwanej Celestia. Spokój jednak nie trwał długo, gdyż okazało się, że człowiek to chciwe stworzenie gotowe do wszystkiego dla zysku i władzy. Nie spodobało się to bogom, dlatego postanowili wybrać samodzielnie ludzkie jednostki, których zadaniem jest utrzymać równowagę i porządek na świecie. Ci zwani są Travelers i to w ich postać wciela się gracz, zwiedzając świat przepełniony magią.

Gameplay

Genshin Impact to gra akcji z elementami RPG, w którym zwiedzamy otwarty świat niczym w Legend Of Zelda: Breath of The Wild. Różnica jednak jest znacząca, gdyż przygody w Genshin Impact są nastawione na rozgrywkę w kooperacji z innymi graczami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby grać w pojedynkę. Mamy też możliwość odwiedzania światów innych graczy, które, gdy tylko nam się znudzą, możemy opuścić, by wrócić do naszej gry. Tę zastaniemy w tym samym stanie, w jakim ją opuściliśmy.

W grze głównym zadaniem gracza jest eksploracja świata i poznawanie jego bogatej historii. Ten podzielony został na obszary różniące się otoczeniem, kulturą i wartościami wyznawanymi przez ich mieszkańców. Przed nami sady japońskiej wiśni, tajemnicze ruiny należące do królestwa parającego się zakazanymi technologiami, gotyckie zamki i fortece czy jadeitowe pawilony.

Oprócz eksploracji gra nastawiona jest na toczenie dynamicznych walk z różnorodnymi przeciwnikami. Te skupiają się na wykonywaniu kombosów przy wykorzystaniu żywiołów, które kontrolujemy. Za zabitych przeciwników i wykonane zadania zlecone nam przez NPC zdobywamy punkty doświadczenia, które wydać możemy na rozwój naszych postaci poprzez rozwój dodatkowych umiejętności. Możemy także wyposażyć je w lepszy rynsztunek, który kupujemy lub znajdujemy.

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad różnymi członkami drużyny, które poznajemy wraz z rozwojem fabuły. Każda z nich korzysta z różnego typu broni i posiada unikalne dla swojej klasy umiejętności.

Jak na RPG przystało, w grze nie zabrakło możliwości zbierania składników i wykorzystywania ich do tworzenia przedmiotów posiłkując się zdobytymi przepisami.

Kwestie techniczne

Genshin Impact to trójwymiarowa gra utrzymana w stylistyce żywcem wyjętej z azjatyckich animacji. Całość utrzymana jest w soczystych barwach.

Dla nienasyconych światem Genshin Impact oprócz gry twórcy oferują dostępną na ich stronie mangę w języku angielskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 930 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,2 / 10 na podstawie 410 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Genshin Impact

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Genshin Impact

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 1030 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Genshin Impact pokazuje kosmiczne koszty rozwoju gry-usługi
Genshin Impact pokazuje kosmiczne koszty rozwoju gry-usługi

wiadomość24 lutego 2021

Szef studia MiHoYo zdradził, ile kosztowało stworzenie Genshin Impact. Chińskie studio wydało 100 milionów dolarów, a każdego roku w rozwój produkcji chce inwestować dwukrotność tej sumy.

Artyści złożyli model miasta z Genshin Impact; prace trwały 1000 godzin
Artyści złożyli model miasta z Genshin Impact; prace trwały 1000 godzin

wiadomość8 lutego 2021

Miasto z Genshin Impact zostało odwzorowane w prawdziwym modelu. Autorzy instalacji pracowali nad nią ponad 1000 godzin.

Genshin Impact z patchem 1.2, a w nim nowy region i dwie postacie
Genshin Impact z patchem 1.2, a w nim nowy region i dwie postacie

wiadomość23 grudnia 2020

Ukazał się patch 1.2 do Genshin Impact. To duża aktualizacja, wprowadzająca do gry m.in. nowy region oraz dwie dodatkowe postacie.

Darmowa aktualizacja 1.2 Genshin Impact pojawi się w tym miesiącu
Darmowa aktualizacja 1.2 Genshin Impact pojawi się w tym miesiącu

wiadomość13 grudnia 2020

Aktualizacja Genshin Impact nosząca tytuł „The Chalk Prince and the Dragon” zostanie udostępniona w tym miesiącu. Studio MiHoYo obiecało nową krainę i dwójkę bohaterów.

Genshin Impact wybrany grą roku w Google Play
Genshin Impact wybrany grą roku w Google Play

wiadomość1 grudnia 2020

Serwis Google Play poinformował, że nagrodę dla najlepszej gry roku przyznano Genshin Impact, czyli produkcji autorstwa chińskiego studia miHoYo.

PC
iOS
PS4
AND
XONE
Switch
PS5