Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4ANDiOSSwitchXONE
Okładka Genshin Impact (PC)

Genshin Impact

Trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem, nastawiona na eksplorację uniwersum pełnego magii i poznawanie jego bogatej historii, a także toczenie walk wykorzystujących combo z żywiołami. Za stworzenie Genshin Impact odpowiada MiHoYo.

RPG | TPP | fantasy | zagraj za darmo | sandbox | kooperacja | RPG akcji | jRPG

Okładka Genshin Impact (PC)

producent: MiHoYo

wydawca: MiHoYo

Strona oficjalna

data premiery gry:

28wrz2020za 1dzień

PC iOS PS4 AND

Genshin Impact to dynamiczna gra akcji z otwartym światem osadzona w fikcyjnej krainie Teyvat, w której wcielając się w jedną z postaci, przemierzamy świat i odkrywamy jego sekrety. Za grę odpowiedzialne jest chińskie studio MiHoYo znane przede wszystkim z tytułów wydanych na platformy mobilne, takich jak Honkai Impact 3rd.

Fabuła

Dawno temu starożytni bogowie żywiołów podarowali ludziom cywilizację, by spokojnie móc zasiąść w boskiej siedzibie zwanej Celestia. Spokój jednak nie trwał długo, gdyż okazało się, że człowiek to chciwe stworzenie gotowe do wszystkiego dla zysku i władzy. Nie spodobało się to bogom, dlatego postanowili wybrać samodzielnie ludzkie jednostki, których zadaniem jest utrzymać równowagę i porządek na świecie. Ci zwani są Travelers i to w ich postać wciela się gracz, zwiedzając świat przepełniony magią.

Mechanika

Genshin Impact to gra akcji z elementami RPG, w którym zwiedzamy otwarty świat niczym w Legend Of Zelda: Breath of The Wild. Różnica jednak jest znacząca, gdyż przygody w Genshin Impact są nastawione na rozgrywkę w kooperacji z innymi graczami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby grać w pojedynkę. Mamy też możliwość odwiedzania światów innych graczy, które, gdy tylko nam się znudzą, możemy opuścić, by wrócić do naszej gry. Tę zastaniemy w tym samym stanie, w jakim ją opuściliśmy.

W grze głównym zadaniem gracza jest eksploracja świata i poznawanie jego bogatej historii. Ten podzielony został na obszary różniące się otoczeniem, kulturą i wartościami wyznawanymi przez ich mieszkańców. Przed nami sady japońskiej wiśni, tajemnicze ruiny należące do królestwa parającego się zakazanymi technologiami, gotyckie zamki i fortece czy jadeitowe pawilony.

Oprócz eksploracji gra nastawiona jest na toczenie dynamicznych walk z różnorodnymi przeciwnikami. Te skupiają się na wykonywaniu kombosów przy wykorzystaniu żywiołów, które kontrolujemy. Za zabitych przeciwników i wykonane zadania zlecone nam przez NPC zdobywamy punkty doświadczenia, które wydać możemy na rozwój naszych postaci poprzez rozwój dodatkowych umiejętności. Możemy także wyposażyć je w lepszy rynsztunek, który kupujemy lub znajdujemy.

Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad różnymi członkami drużyny, które poznajemy wraz z rozwojem fabuły. Każda z nich korzysta z różnego typu broni i posiada unikalne dla swojej klasy umiejętności.

Jak na RPG przystało, w grze nie zabrakło możliwości zbierania składników i wykorzystywania ich do tworzenia przedmiotów posiłkując się zdobytymi przepisami.

Kwestie techniczne

Genshin Impact to trójwymiarowa gra utrzymana w stylistyce żywcem wyjętej z azjatyckich animacji. Całość utrzymana jest w soczystych barwach.

Dla nienasyconych światem Genshin Impact oprócz gry twórcy oferują dostępną na ich stronie mangę w języku angielskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 201 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Genshin Impact

12+

Wymagania sprzętowe Genshin Impact

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 1030 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PC
iOS
PS4
AND
XONE
Switch