Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2015, 11:03

Sukces South Park: Kijek Prawdy - gra rozeszła się w 1,6 mln kopii

Firma Ubisoft poprzez swój raport finansowy za ubiegły rok fiskalny ujawniła wyniki sprzedaży gry South Park: Kijek Prawdy. Wydana w marcu 2014 roku produkcja Obsidian Entertainment sprzedała się w 1,6 miliona egzemplarzy.

Firma Ubisoft opublikowała niedawno raport finansowy z poprzedniego roku fiskalnego (trwającego do 31 marca 2015 roku), a wraz z nim wreszcie poznaliśmy dokładne wyniki sprzedaży gry South Park: Kijek Prawdy – jednej z najprzyjemniejszych zeszłorocznych niespodzianek. Jak się okazuje, RPG studia Obsidian Entertainment trafiło do tej pory aż do 1,6 miliona nabywców. Dużą część sprzedanych egzemplarzy stanowią wersje cyfrowe.

Niepoprawny humor oraz prosta oprawa graficzna sprawiły, że gra od razu przekonała do siebie fanów serialu South Park. - Sukces South Park: Kijek Prawdy - gra sprzedała się w 1,6 miliona egzemplarzy - wiadomość - 2015-05-13
Niepoprawny humor oraz prosta oprawa graficzna sprawiły, że gra od razu przekonała do siebie fanów serialu South Park.

Ubisoft jak dotąd nie publikował żadnych danych, dotyczących finansowych rezultatów wydanej na początku marca 2014 roku produkcji – kilka miesięcy temu usłyszeliśmy jedynie, że tytuł „radzi sobie lepiej, niż tego oczekiwano”. 1,6 miliona sprzedanych egzemplarzy to naprawdę solidny wynik, szczególnie biorąc pod uwagę problemy, na jakie natrafiała produkcja – od opóźnień, przez zmianę wydawcy (początkowo miała nim być firma THQ), aż po cenzurę w kilku regionach świata. Twórcy South Park: Kijek Prawdy zdołali jednak przezwyciężyć te trudności i odnieść niemały sukces – gra może się poszczycić średnią ocen 85/100 z 48 recenzji na serwisie Metacritic. Deweloperzy zebrali szczególne pochwały za wierne oddanie klimatu oraz humoru, znanego z serialu, oraz rozbudowanie produkcji w porównaniu do innych tytułów na licencjach. Jednocześnie pozytywny odbiór nieco psuły błędy techniczne oraz duże uproszenia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry South Park: Kijek Prawdy
  2. Recenzja gry South Park: Kijek Prawdy – szalone RPG twórców Fallout: New Vegas