Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 10:15

autor: Sarge

South Park: The Game zadebiutuje dopiero w 2013 roku

Raport finansowy firmy THQ za poprzedni rok fiskalny przyniósł wiele interesujących wieści na temat produkcji amerykańskiego wydawcy. Dowiedzieliśmy się m.in. o przesunięciu premiery gry South Park: The Game.

Firma THQ ogłosiła przesunięcie terminu premiery gry South Park: The Game, znanej w sieci również pod nazwą South Park: The Stick of Truth. Okazuje się, że produkcja studia Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Dungeon Siege III) nie ukaże się w tym roku.

Do ujawnienia tych planów doszło przy okazji przedstawienia raportu finansowego amerykańskiego wydawcy za poprzedni rok fiskalny (1 kwietnia 2011 roku – 31 marca 2012 roku). Według najnowszych planów, South Park: The Game zadebiutuje na rynku w pierwszym kwartale 2013 roku. Niestety, firma nie przedstawiła oficjalnych powodów tego opóźnienia.

South Park: The Game zadebiutuje dopiero w 2013 roku - ilustracja #1

Chociaż przedstawiciele THQ wciąż używają nazwy South Park: The Game, to na oficjalnej stronie Xbox Marketplace jakiś czas temu pojawił się prawdopodobnie prawdziwy tytuł, pod jakim gra pojawi się na rynku. Chodzi o South Park: The Stick of Truth, co potwierdzała nawet znajdująca się na witrynie okładka tej produkcji. Stosowny wpis został szybko usunięty z serwisu, a wydawca do tej pory nie skomentował sprawy. Wszystko wyglądało jednak bardzo wiarygodnie.

South Park: The Game będzie grą RPG na podstawie znanego serialu animowanego, która ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sami stworzymy sobie własnego bohatera, wybierając spośród pięciu różnych klas. W czasie zabawy zwiedzimy kolejne miasteczka, porozmawiamy z innymi postaciami i wypełnimy różnorodne zadania. Nie zabraknie walk z przeciwnikami, które zostaną przedstawione w systemie turowym.