Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 09:33

autor: DogGhost

Gra Guild Wars 2 ukaże się pod koniec czerwca?

W amerykańskiej sieci sklepów Fry pojawiły się plakaty informujące, że gra MMO Guild Wars 2 zadebiutuje 28 czerwca. Podobną datę premiery sugerują również niektóre internetowe sklepy.

Serwis Kotaku otrzymał zdjęcie przedstawiające plakat promocyjny gry Guild Wars 2, który pochodzi z amerykańskiej sieci sklepów z elektroniką Fry. Z jego treści wynika, że głośny tytuł studia ArenaNet trafi do sprzedaży 28 czerwca tego roku. Wydawca jednoznacznie zdementował te pogłoski.

Gra Guild Wars 2 ukaże się pod koniec czerwca? - ilustracja #1

Przedsprzedaż gry Guild Wars 2 rozpoczęła się ponad miesiąc temu, ale w dalszym ciągu nie znamy daty premiery najbardziej oczekiwanej produkcji MMO tego roku. W związku z ogromnym zainteresowaniem wokół tytułu studia ArenaNet, każda wzmianka na temat potencjalnej daty debiutu wywołuje szereg komentarzy ze strony graczy. Wczoraj sieć obiegło zdjęcie prezentujące plakat promocyjny pochodzący z sieci sklepów Fry z wytłuszczoną wielkimi literami datą 28 czerwca 2012 roku. Z podobnymi doniesieniami mieliśmy już do czynienia chociażby w przypadku gry Diablo III i okazały się fałszywe. Warto jednak podkreślić fakt, że również sklep GameStop zakłada premierę gry Guild Wars 2 pod koniec pierwszej połowy roku, a mianowicie 26 czerwca.

W związku z licznymi spekulacjami, serwis Kotaku postanowił zwrócić się z prośbą do firmy NCsoft o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Oto jaką otrzymał odpowiedź:

”Jeszcze nie ogłosiliśmy oficjalnej daty premiery w 2012 roku, gdyż dopiero wsparcie otrzymywane ze strony betatesterów pozwoli nam na określenie dokładnego terminu. Wydamy grę Guild Wars 2 wtedy, kiedy będzie gotowa.”

W podobnym tonie była utrzymana odpowiedź udzielona za pośrednictwem serwisu Twitter. Twórcy podkreślili w tym wypadku fakt, że wszelkie doniesienia na ten temat nie pochodzące bezpośrednio od firmy NCsoft są tylko „czystą spekulacją”.

Przypominamy, że obecnie trwają zamknięte beta-testy produkcji MMO studia ArenaNet. Gracze, którzy zamówili ją przedpremierowo mieli okazję wziąć udział w weekendowych otwartych testach. Wraz ze zbliżającą się datą premiery będą one odbywać się coraz częściej. Więcej szczegółów na temat gry Guild Wars 2 możecie dowiedzieć się z serii zapowiedzi oraz materiałów wideo przygotowanych przez redakcję tvgry.pl.