Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2012, 13:25

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (South Park: The Stick of Truth, Diablo III) 7/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym projekcie Davida Jaffe, nadchodzącej grze na podstawie serii South Park, a także perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby w grze Diablo III.

AquaNox

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw AquaNox + AquaNox 2. Dzieła studia Nordic Games możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Pakiet kosztuje 3,99 euro (ok. 16 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

South Park: The Stick of Truth

Na oficjalnej stronie Xbox Marketplace przez pewien czas widniał prawdopodobnie prawdziwy tytuł gry występującej dotychczas pod nazwą South Park: The Game. Według zamieszczonej okładki mowa o South Park: The Stick of Truth. Wpis szybko zniknął ze wspomnianej strony internetowej, ale wyglądał bardzo wiarygodnie, co potwierdza zresztą poniższe zdjęcie. Pozostaje czekać na oficjalne stanowisko wydawcy w tej sprawie.

Wieści ze świata (South Park: The Stick of Truth, Diablo III) 7/5/12 - ilustracja #1

Diablo III

Jay Wilson z firmy Blizzard Entertainment zdradził w wywiadzie dla serwisu games.on.net, że w pewnym momencie prac nad grą Diablo III zastanawiano się nad wprowadzeniem widoku z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Ostatecznie nie zdecydowano się na to rozwiązanie, bo nie chciano zrywać z rzutem izometrycznym znanym z poprzednich odsłon serii. Poza tym Wilson twierdzi, że jest wystarczająco dużo produkcji RPG na rynku, w których akcję obserwujemy z oczu lub zza pleców postaci.

David Jaffe

David Jaffe w przyszłości być może zajmie się stworzeniem strzelaniny. Tak wynika ze zdania, jakie twórca serii God of War oraz Twisted Metal wypowiedział w wywiadzie serwisu IGN - w jego następnej grze „może pojawić się broń, którą będzie trzymał gracz”. Jest to jedna z dwóch koncepcji, nad jaką ceniony twórca obecnie się zastanawia – nie zdradził jednak tej drugiej. Jaffe po skończeniu prac nad nową odsłoną Twisted Metal opuścił studio Eat Sleep Play.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: