Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWWW
Okładka Family Guy Online (WWW)
OkładkaFamily Guy Online (WWW)

Family Guy Online WWW

Przeglądarkowa gra MMO bazująca na popularnym serialu animowanym. Wcielamy się w mieszkańca znanego z kreskówki amerykańskiego miasteczka Quahog i eksplorujemy pełen humoru świat.

Zręcznościowe | seriale animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Family Guy Online Premiera WWW

anulowana

producent: Roadhouse Interactive wydawca: Activision Blizzard Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Family Guy Online

Need for Speed World

Car Town

Auto Club Revolution

Family Guy Online to gra przeglądarkowa zaliczana przez twórców do gatunku MMOLOL, co oznacza możliwość wspólnej zabawy wielu graczy w wywołującym salwy śmiechu uniwersum. Tytuł ten powstał na licencji bardzo popularnej kreskówki wytwórni Twentieth Century Fox. Mamy w niej okazję spotkać znane z serialu postacie oraz poznać ich nowe przygody. Akcję obserwujemy z widoku TPP.

Na początku zabawy tworzymy własnego mieszkańca miasteczka Quahog. Odpowiednikiem klas są archetypy poszczególnych bohaterów serialu: Stewiego, Briana, tandemu Meg & Chris, Petera, oraz Louisa. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi statystykami oraz specjalnymi umiejętnościami odblokowywanymi wraz z awansem na wyższe poziomy doświadczenia. Twórcy przygotowali również prosty edytor pozwalający na zmianę wizerunku naszej postaci.

Mechanika rozgrywki opiera się na rozwiązaniach znanych z innych produkcji z gatunku MMO. Na graczy czeka multum zadań wymagających sprawnego poruszania się po mieście, odwiedzania kolejnych lokacji oraz rozmawiania z napotkanymi bohaterami niezależnymi. Za ich wykonanie dostajemy doświadczenie i gotówkę niezbędną do zakupu coraz lepszego wyposażenia. Dla bardziej niecierpliwych graczy przygotowano system mikropłatności. W grze nie zabrakło również licznych mini-gierek stanowiących odskocznię od standardowych misji. Wśród nich znalazła się między innymi opcja ujeżdżania elektrycznego byka zwanego Choco Taco.

Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i bazuje na szeregu specjalnych ataków dostępnych z widocznego na dole ekranu paska. Do ich wykonania konieczne jest z reguły uzbieranie odpowiedniej dawki energii. Ta z kolei ładuje się poprzez zadawanie standardowych ciosów.

Pod względem oprawy audiowizualnej gra Family Guy Online wiernie wykorzystuje stylistykę pierwowzoru, choć zastosowano w niej trójwymiarową grafikę w technologii cel-shadingu. W trakcie niektórych cut-scenek obserwujemy fragmenty serialu, a pod część wypowiedzi bohaterów podłożono głosy aktorów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Family Guy Online: 12+