Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Project Torque (PC)

Project Torque PC

Project Torque to sieciowe wyścigi samochodowe, opracowane przez firmę Invictus na zlecenie grupy Aeria Games.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Project Torque (PC)

producent: Invictus

wydawca: Aeria Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia2007

Project Torque to sieciowe wyścigi samochodowe, opracowane przez firmę Invictus na zlecenie grupy Aeria Games. Opisywany projekt dystrybuowany jest całkowicie za darmo, a do jego uruchomienia wystarcza posiadanie odpowiednio skonfigurowanego klienta gry oraz stabilnego połączenia z Internetem.

Tytuł pozwala odbiorcom zmagać się na malowniczych, różnorodnych trasach, reprezentujących zarówno prawdziwe lokacje, jak i zupełnie fikcyjne miejsca. Każdy z torów może być przemierzany maksymalnie przez 32 osoby naraz. Do ich dyspozycji oddane zostało szerokie spektrum trybów rozgrywki, zawierające m.in. opcje Police Chase, Bomb, Drag Strip, Demolition i inne. Dla mniej wprawionych kierowców przewidziano krótki tutorial, a tym, którzy chcieliby wyrobić sobie wirtualne prawo jazdy, dano sposobność do zdobycia licencji na prowadzenie kilkunastu odmiennych aut i możliwość nabycia do nich ekskluzywnego wyposażenia.

Samochody, które można prowadzić w Project Torque, są licencjonowane bądź też imitujące prawdziwe marki. Wozy różnią się między sobą wyglądem zewnętrznym oraz osiągami. Cechy te łatwo modyfikować, tuningując maszyny świeżo zakupionymi częściami, dostępnymi w sklepie stworzonym na potrzeby gry.

Produkcja zespołu Invictus jest jedną z pierwszych pozycji, wykorzystujących w pełni technologię amBX koncernu Philips. Patent ten sprawia, że wrażenia płynące z wyścigów przenoszone zostają poza ekran monitora - gracz ma wówczas okazję do obcowania z wibracjami oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi, generowanymi (synchronicznie do wydarzeń w grze) przez zewnętrzne urządzenia.

Ponadto autorzy Project Torque zadbali o to, aby ich dziecko przyciągało do siebie odbiorców trójwymiarową oprawą graficzną oraz mnóstwem turniejów, rankingów i innych form rywalizacji, mających na celu połączenie graczy w zwartą społeczność. Ułatwieniem w realizacji tego zadania jest internetowy czat oraz opcja przesyłania sobie wiadomości, dzięki którym to użytkownicy mogą nawiązywać ciekawe znajomości, organizować się w klany albo umawiać na wspólne potyczki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2 - 32  

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Torque

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Project Torque

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza), Windows XP/Vista