Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Manhattan Chase (PC)

Manhattan Chase PC

Manhattan Chase to produkcja niskobudżetowa, która łączy elementy gier akcji z wyścigami samochodowymi, więc w założeniach podobna jest nieco do bardzo dobrze znanej serii Grand Theft Auto.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Manhattan Chase (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja2003

21maja2003

pudełko PL

Manhattan Chase to produkcja niskobudżetowa, która łączy elementy gier akcji z wyścigami samochodowymi, więc w założeniach podobna jest nieco do bardzo dobrze znanej serii Grand Theft Auto. Tak samo jak tam, tak i tutaj ogromną rolę w rozgrywce odgrywają niebezpieczne pościgi, możliwe jest również opuszczenie pojazdu i poruszanie się pieszo.

Przed rozpoczęciem zabawy konieczne jest opowiedzenie się po jednej ze stron, a ściślej – wybór jednej z dwóch postaci. Jest więc tutaj młoda i wyjątkowo odważna policjantka o imieniu Angel, która stoi oczywiście po stronie prawa, oraz Yasmin – bezwzględna liderka ulicznego gangu. Obie panie z oczywistych względów nie za bardzo za sobą przepadają i każda z nich chce ostatecznie pokonać drugą, co jest właściwie celem gry. Dla każdej z bohaterek twórcy przygotowali po dziesięć misji (nazywanych tu epizodami) oraz tryb „Instant action”. Te pierwsze to zbiór najróżniejszych zadań, które wykonuje się w określonej kolejności. Łączy je fakt, że za każdym razem trzeba przy ich zaliczaniu korzystać z samochodu i zazwyczaj wziąć udział w pościgu (policjanci najczęściej gonią, zaś kryminaliści uciekają), ale czasami zdarza się, że z jakiegoś powodu konieczne jest opuszczenie pojazdu i kontynuowanie w ten sposób misji. „Instant action” zaś, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na szybką rozgrywkę, w której konieczny jest jedynie wybór wozu – żadnych misji się tutaj nie wykonuje. Otrzymuje się za to określony limit czasu.

Z wrogami walczyć można zarówno poruszając się pieszo (wówczas do dyspozycji otrzymuje się m.in. wyrzutnię granatów oraz karabin maszynowy i snajperski), jak i siedząc w samochodzie. W tym drugim przypadku możliwe jest zamontowanie w pojeździe różnych rodzajów broni – począwszy od min, które można rozrzucać na drodze, a skończywszy na wyrzutniach rakiet. Kwintesencję gry stanowią jednak pościgi, dlatego też autorzy postarali się jak najlepiej oddać poczucie prędkości. Z tego powodu również znacznie uproszczone zostały inne aspekty rozgrywki. Samochody nie zachowują się zbyt realistycznie, nie ma też praktycznie wcale modelu zniszczeń (mocno uszkodzony pojazd po prostu wybucha, wcześniej nic na nim nie widać). Uproszczona jest również cała oprawa graficzna, ale to gra niskobudżetowa, więc z najlepszymi produkcjami i tak raczej nie można jej porównywać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena gry 3.7 / 10 na podstawie 250 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Manhattan Chase

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Manhattan Chase

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 800 MB HDD, Windows XP